V Praze jako v jednom z nemnoha měst můžete vidět tradičně velkolepý ohňostroj ještě v podvečer na Nový rok. Letos prý bude mít muzikálovou podobu s názvem Květinový duet. Celou show dokonce bude vysílat Český rozhlas na stanici Regina.
Jak informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu, radní se při výběru programu nechali inspirovat oblíbenými muzikálovými produkcemi. Přestože během ohňostroje bude znít zejména klasická hudba, diváci budou mít pocit, že sledují výpravné muzikálové představení.

Hlavním hudebním motivem ohňostroje bude známá skladba Flower Duet (Květinový duet) z opery Lakmé, kterou napsal francouzský hudební skladatel Léo Delibes. Dále zazní hudba operního velikána Giuseppe Verdiho, Sergeje Prokofjeva nebo Óda na radost od Ludwiga van Beethovena. Podobná pyrotechnická show byla předvedena letos na mezinárodním hudební festivalu Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou. Pražská variace ale bude podle pořadatelů větší, diváci se mohou “těšit na magické zrcadlení ve vodní hladině Vltavy”.

Mění se i odpaliště ohňostroje. Zatímco v minulých letech byly rakety vystřelovány z Letné, letos budou odpalovány ze sedmdesátimetrové lodi kotvící na řece mezi Čechovým a Štefánikovým mostem. Diváci tak na něj budou mít nejlepší výhled z Letenských sadů. Celá show začíná v 18:00 a ohňostroj bude trvat přibližně 15 minut. Od dřívějších produkcí se bude lišit hlavně celkovým pojetím, které bude dbát zejména na emotivní souznění pyrotechnických efektů s hudbou a daleko víc bude připomínat divadelní představení.

Foto: Archiv redakce