Zahrada divů, setkání s diváky

 

Už tradiční setkání před muzikálovou premiérou se dnes uskutečnilo ve foyeru Malé scény. Tentokrát ve  zcela zaplněném improvizovaném hledišti čekali na diváky inscenátoři i představitelé hlavních rolí Zahrady divů. Návštěvníci mohli vyzpovídat nejen režiséra Martina Vokouna a herce Zoru Jandovou, Soňu Hanzlíčkovou Borkovou, Ondřeje Černého, Jozefa Hruškociho, Aleše Kohouta, Lucii Zvoníkovou či Radka Antonína Shejbala, ale také kostýmní výtvarnici Veroniku Hindle, která krátce před generálními zkouškami přiletěla z Ameriky. Celý podvečer zasvěceně moderoval dramaturg Pavel Bár. Jako ochutnávka zazněly i dvě písně v podání Soni Borkové (Ahinsa, královna bílých bytostí) a Aleše Kohouta (Bafstein, velmi moudrý pes).

Režisér Martin Vokoun prozradil, že má herce rád a tudíž je pro něj radostí s muzikálovým souborem zkoušet. „Hned po škole jsem nastudoval několik inscenací s plzeňskou činohrou, takže  se pro mě jedná o vítaný návrat. Už jsem s muzikálem nastudoval Zvonokosy a mám radost, jaká v souboru momentálně panuje atmosféra,“ říká úspěšný režisér. Herečka a zpěvačka Zora Jandová pak dodala, že není samozřejmostí, aby celý ansámbl tak dobře fungoval, jako je tomu v Plzni. „Všichni chodí na zkoušky připravení a je radost s nimi spolupracovat. Také jsem ráda, že mi moje alternantka Soňa Borková nemydlí schody, takže jí je mohu mydlit já,“ dodala s humorem sobě vlastním Jandová. Její manžel, Zdenek Merta, je autorem hudby Zahrady divů. „Muzikál měl světovou premiéru před více jak deseti lety v Brně. Plzeňané jej trochu přepsali, ale předpokládám, že už si na to Zdenek nepamatuje a ani to nepozná,“ smála se Zora Jandová , která v minulosti v Plzni už zpívala v operetě Ferdinand.

Veronika Hindle zase prozradila, že je velkou perfekcionistkou. Flitry a kousky mechu na kostýmy lepí sama po nocích. „Ještě není vše stoprocentní, ale slibuji, že zítra vstanu v šest ráno a do generálek to dodělám.“

Slavnostní premiéry na Nové scéně se v sobotu 30. září zúčastní i oba autoři muzikálu Zahrada divů, tedy Zdenek Merta a Stanislav Moša. Těšte se na naši recenzi. Nechte se přenést do kouzelného světa fantazie, v němž proti sobě bojují dobré bílé bytosti a zlí skřeti.

Zahrada divů, Zora Jandová

 

Zdenek Merta, Stanislav Moša: ZAHRADA DIVŮ

Režie: Martin Vokoun

Hudební nastudování: Jiří Petrdlík

Dirigent: Pavel Kantořík,Jiří Petrdlík

Dramaturgie: Pavel Bár

Choreografie: Petra Parvoničová

Scéna: Dave Benson

Kostýmy: Veronika Hindle

V hlavních rolích:

Gumpán, vypravěč: Radek Antonín Shejbal

Ahinsa, královna bílých bytostí: Soňa Hanzlíčková Borková, Zora Jandová

Chvilka, dívka: Kristýna Siková, Agáta Tandlerová

Snažík, chlapec: Jaromír Dezort, Miloslav Frýdl

Albert Bafstein, velmi moudrý pes: Aleš Kohout

Izera, král skřetů: Ondřej Černý

Zlotra, mladá skřetice: Lucie Zvoníková

Slump, mladý skřet: Jozef Hruškoci

Zahrada divů, Veronika Hindle a col.

Zahrada divů, Soňa Hanzlíčková Borková

Zahrada divů, Aleš Kohout

 

Foto: Vítězslav Sladký