Celý program zahájí Skočná Bedřicha Smetany z opery Prodaná nevěsta, v programu zazní melodie z operet Johanna Strausse ml. Netopýr nebo Noc v Benátkách, ale i Císařský valčík. Notoricky známý valčík Na krásném modrém Dunaji celý koncert zakončí. Ovšem i další atraktivní díla potěší publikum – Fučíkův Vjezd gladiátorů či Chačaturjanův Šavlový tanec a Brahmsův Uherský tanec č. 5.

Jako sólistka se představí sopranistka Gabriela Kopperová. Její domovskou scénou je liberecké Divadlo F. X. Šaldy, kde vytvořila řadu významných sopránových úloh mj. Markétku ve Faustu, Micaelu v Carmen, Neddu v Komediantech, Adinu v Nápoji lásky, Amélii v Simonu Boccanenegrovi aj. V poslední době zde s úspěchem nastudovala i náročné úlohy v méně hraných operách – Tamaru v Rubinsteinove Démonovi a Fideliu v Pucciniho Edgarovi. Vzhledem ke svému nespornému talentu a půvabu je rovněž vyhledávanou představitelkou operetních rolí, exceluje v Kalmánových operetách Čardášová princezna a Hraběnka Marica či Lehárově Veselé vdově. Neznámá není ani plzeňskému publiku – před sedmi lety nastudovala titulní roli Rose Marie v operetní inscenaci Divadla J.K.Tyla v Plzni (režie Roman Meluzín).

A ještě jeden sólista se představí plzeňskému publiku na Nový rok. Martin Mall. Jeho umění lze popsat jako hudbu v pohybu. Již dvacet let vyvíjí své speciální interpretace klasické a populární hudby. Známý ve světě cirkusu a divadla, velmi rád oslaví začátek nového roku společně s Plzeňskou filharmonií.
Koncert začíná v Měšťanské besedě v Plzni v 17 hodin.

Foto: Archiv Plzeňské filharmonie (pěvkyně Gabriela Kopperová)