Plzeňská mezzosopranistka Jana Hoffmannová – Vokurková, členka souboru opery Divadla J.K. Tyla v Plzni, pokřtila v sobotu 17. listopadu v Masných krámech své debutové album muzikálových melodií. Slavnostní křest nového CD doprovázel koncertní program, v jehož první části zazněly melodie z muzikálů Karla Svobody Dracula a Monte Cristo, v druhé části pak populární skladby a melodie z děl světové muzikálové literatury, jako jsou Les Misérables (Bídníci), My Fair Lady, Zvoník u Matky Boží, A Little Night Music nebo Cats. Podle ústřední melodie z Koček je také celé album pojmenováno.

“Jedná se o komorní album, ve většině písní mne doprovází na klavír Hana Bezděková, s níž pořádáme benefiční koncerty ve prospěch různých dětských organizací. Návštěvníci těchto akcí se nás často ptali, zda je k sehnání i nahrávka, a tak vlastně vznikla myšlenka vedoucí k vydání tohoto CD,” vysvětluje Jana Hoffmannová, která vystudovala zpěv na katedře hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Nyní zpívá ve sboru plzeňské opery, kde ztvárnila řadu menších sólových rolí v operách Rusalka, Její pastorkyňa, Salome nebo Liška Bystrouška. Ještě předtím uspěla v mnoha pěveckých soutěžích a hrála v DJKT Plzeň v několika muzikálech a operetách (Crazy For You, Kristián 2, Špatně placená procházka, Vévodkyně z Chicaga..).

Jak podotkla jedna z kmotřiček, přední sólistka muzikálového souboru Divadla J.K.Tyla v Plzni Stanislava Topinková Fořtová, není v současné době problém kvalitní album nazpívat, ale především zprodukovat: „Obdivuji Janinu odvahu, že se do této práce pustila. Na pultech nyní leží celá řada muzikálových nahrávek, z nichž mnohé za nic nestojí. Proto přeji tomuto krásnému komornímu albu řadu spokojených posluchačů. Sama si jej pustím hned dnes večer,“ slíbila Stáňa Fořtová, jež posluchačům věnovala píseň z muzikálu Kabaret.

Programem provázel Jiří Hlobil a společně s hlavní protagonistkou si zazpívali i Petr Puda, Radka Fricová a Jan Fraus, který se blýskl především brilantní interpretací árie Morcerfa z muzikálu Monte Cristo. Jana Hoffmannová posluchače zaujala jak procítěným projevem v interpretačně náročných písních povětšinou romantického charakteru, tak v temperamentnějších hudebních číslech z muzikálů Hello, Dolly! či My Fair Lady. O citlivý doprovod se postarala klavíristka Hana Bezděková. Blížící se advent připomnělo i charitativní zaměření akce. Výnos z koncertu a slavnostního křtu bude totiž věnován Dětskému centru v Plzni, s nímž Jana Hoffmannová dlouhodobě spolupracuje. Podle jeho ředitelky MUDr. Jany Tytlové bude finanční dar použit k nákupu vánočních dárků pro děti v dětském domově.

Foto: Vítězslav Sladký

1) Slavnostní křest alba Memory…
2) Jana Hoffmannová a Jan Fraus
3) Stanislava Topinková Fořtová
4) Na klavír hraje Hana Bezděková, zpívá Jana Hoffmonnová