V Saloonu Roudná včera večerní Galashow vyvrcholil festival tance, který již popáté v Plzni u příležitosti Mezinárodního dne tance pořádá lektorka, tanečnice a populární choreografka Petra Parvoničová. Ta je známá nejen svým nakažlivým nadšením pro pohyb. Často se s její prací setkávají i příznivci muzikálu. Je například autorkou choreografií Fantoma Opery, Řeka Zorby, Casanovy, Dětí ráje, Kapky medu pro Verunku, Cabaretu a řady dalších. Pro plzeňské Divadlo J.K. Tyla v Plzni naposledy nacvičila choreografie operety Čardášová princezna a muzikálu Zvonokosy.

V Plzni působí ve svém Dance Center Petry Parvoničové, kde učí tančit jak dospělé, tak děti již od tří let věku. Jejím heslem je “Hudba je můj rytmus, tanec je můj život!!” V průběhu let festival vystřídal řadu prostor, od Saloonu přes Papírnu Plzeň až po OC Olympia, kde program vyvrcholil loni.
“Letos se vracím na místo činu, tedy tam, kde jsme s Mezinárodními víkendy tance před pěti lety začínali,” říká Petra Parvoničová. Ze Saloonu Roudná tedy zmizely stoly a celý sál se proměnil v obří taneční parket. Vystoupila řada atraktivních tanečních formací, například stepaři Shuffle, tanečnice Flamenkítas, Marty Dance Klatovy nebo domácí Dance Center Petry Parvoničové. Zazpíval Plzeňský dětský sbor pod vedením Bedřišky Koželuhové (Starci v pivovaru), jeden z hitů rockové opery Jesus Christ Superstar vystřihl moderátor večera a zároveň zpěvák Luděk Holý. Odvážnou a náročnou choreografii s názvem Avatar předvedli maturanti Gymnázia Plzeň z Mikulášského náměstí. Hlavním hostem večera byla Martina Henrichová, která po úrazu zůstala na vozíčku, ale rozhodla se tančit dál a přizvat k sobě další vozíčkáře. Večer byl tak zároveň beneficí ve prospěch hendikepovaných tanečníků. Petře Parvoničové se opět podařilo rozhýbat velkou část Plzně, což celému festivalu dává jeho hlavní smysl.


Foto: Vítězslav Sladký