Ve studiích Českého rozhlasu v Ostravě vznikly nahrávky celkem čtyř písní z muzikálu Rebecca ve dvojí interpretaci. Iniciátorem nahrávky byl rozhlasový magazín Muzikál expres, který na vlnách Českého rozhlasu slaví již 30. výročí od začátku vysílání. Mimo jiné pro  vysílání Muzikál expresu vznikla za posledních pět let celá řada nahrávek vybraných skladeb z nejlepších muzikálů. Mnohé vyšly i na CD, kupříkladu OSTRAVSKÁ BROADWAY nebo PLES UPÍRŮ. A také debutové CD muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera. Nyní došlo i na muzikál REBECCA, který se už tři roky hraje v ostravském Divadle Jiřího Myrona.

Od své premiéry ve Vídni v roce 2006 byla REBECCA úspěšně uvedena v deseti významných evropských a asijských metropolích. Dobrý muzikál musí vycházet především ze silného příběhu. Román Mrtvá a živá z pera Daphne du Maurierové na plátno převedl slavný režisér Alfred Hitchcock v roce 1940. Do muzikálové podoby jej adaptovali renomovaní tvůrci vídeňské muzikálové školy, textař a dramatik Michael Kunze a skladatel Sylvester Levay. U nás známe z jejich pera i muzikály Mozart! a Elisabeth. Pražský rodák Michael Kunze má na svém kontě navíc libreto k Ples upírů.

Za ostravskou divadelní premiérou stojí mimo jiné šéfka muzikálového souboru Gabriela Petráková jako režisérka, Michael Prostějovský (tvůrce Muzikál expresu) jako autor českého textu a Marek Prášil v pozici dirigenta, který je podepsán i pod hudebním nastudováním. REBECCA patří vedle titulů Andrewa Lloyda Webbera k nejúspěšnějším a neslavnějším titulům, které za deset let soubor opereta/muzikál NDM uvedl. V roce 2010, po nástupu ředitele Jiřího Nekvasila a nové šéfky operetního souboru Gabriely Petrákové totiž došlo k zásadní proměně souboru. Po změně jména na „opereta/muzikál“ byla ke spolupráci do Ostravy povolána řada nových spolupracovníků z řad režisérů, choreografů, scénografů, dirigentů, překladatelů a dalších. Došlo k revitalizaci souboru a vedle stálic souboru mohou diváci spatřit i paletu hostujících známých muzikálových sólistů. Soubor dnes disponuje i špičkovým přibližně třicetičlenným orchestrem. Záhy došlo i na nominace a udělování Cen Thálie.

Z představitelů hlavních rolí na nahrávce s písněmi z muzikálu Rebecca jmenujme: Katarínu Hasprovou, která získala za svůj mimořádný výkon v roli Paní Danversové Cenu Thálie 2018. Alternující Michaela Horká pak byla zařazena do širší nominace. Loňská laureátka Ceny Thálie 2019 Martina Šnytovápak ztvárnila postavu jménem Já v alternaci s Veronikou Prášil Gidovou. Skvělé výkony podaly i Soňa Jungová a Lenka Bartolšicová v roli výstřední americké milionářky.

Nositelé práv muzikálu Rebecca nepovolili českým tvůrcům nahrát celý muzikál Rebecca, ale jen 4 výše zmíněné písně.

CD vydává Musical-media, agentura specializovaná na aktivity v oblasti muzikálu. Inscenace je uváděna v licenci Vereinigte Bühnen Wien International GmbH.

Původně mělo být CD křtěno po představení Rebeccy 2. dubna. A to právě při příležitosti 3. výročí uvádění. V důsledku opatření proti Covidu-19 se však v ten den Rebecca již nehrála. Nakonec došlo k představení CD širší veřejnosti o den později ve vysílání ČT Sama doma. CD převzal do své distribuce Supraphon a v současnosti jej lze objednávat výhradně přes e-shopy nebo v elektronické podobě na supraphonline.cz. Od příštího týdne, kdy bude zahájen předprodej vstupenek na pokladně NDM, bude dispozici i tam a následně v  kamenných obchodech Supraphonu.