Hudební akademie Praha během nadcházejícího víkendu pořádá již III. ročník Mezinárodního festivalu dětí. MOTTEM festivalu je jednoduchá výstižná věta “My si rozumíme“, která bude provázet veškeré, nejen umělecké dění na půdě jeviště i mimo něj. Festivalu se účastní děti různých národností a etnik žijících pospolu s námi v naší zemi. Patronem festivalu je zpěvák, herec, tanečník, výtvarník, scénograf a čerstvý držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Speciálním hostem na závěrečné přehlídky bude další muzikálový herec Zbyněk Fric.

Akce je rozdělena do dvou částí. Samotný MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTÍ 2013 se koná o víkendu 25. – 26.5.2013 v prostorách velkého sálu Městské knihovny hl. m. Prahy. Je určen především pro rodiny s dětmi a školy. Konkrétně 25.5. proběhne maraton jednotlivých vystoupení, o den později pak společné vystoupení všech účinkujících včetně patrona festivalu Jana Kříže.

Slavnostní přehlídka nejlepších vystoupení z celého festivalu proběhne 22.6.2013 v DIVADLE HYBERNIA za účasti patrona festivalu Jana Kříže a hosta Zbyňka Frice. Na této přehlídce bude též k vidění dětský anglický muzikál Sněhová královna, který je možné shlédnout v rámci představení pro školy v Divadle Hybernia již v pátek 21.6.2013 v 9:00 a v 10:30 a následně v rámci sobotního festivalu.

Dětský muzikál v anglickém jazyce SNĚHOVÁ KRÁLOVNA staví především na dětských protagonistech, a to včetně předškoláků. Celé představení odpovídá pedagogické koncepci HAP PZ, kde se zkušení lektoři věnují dětem všech věkových kategorií a výsledkem je vždy mimořádný hudebně-vzdělávací projekt motivující děti i rodiče, podporující jazykovou a hudební výuku na ZŠ (velmi oceňovanými na ZŠ), mimoškolní zájmy dětí a v neposlední řadě podporující blahodárný vliv fandících rodičů na snahy a aktivity jejich dětí.

Organizátorem festivalu je již zmíněná Hudební akademie Praha Pavla Zumrová s.r.o., spolupořadatelem je DDM SPEKTRUM hl.m.Prahy a Městská knihovna hlavního města Prahy.

Ilustrační foto: Josef Hrubý a archiv Hudební akademie Praha