Sérii koncertů muzikálových melodií z pera Andrew Lloyd Webbera chystá od 8. října do 21. listopadu 2012 na scéně pražského Divadla Hybernia muzikant a dirigent Ota Balage. Nesmrtelné skladby z muzikálů Cats, Evita, Jesus Christ Superstar a Fantom Opery zazní v podání velkého symfonického orchestru a ve vokální interpretaci celé řady známých zpěváků, jako jsou Bára Basiková, Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Aleš Briscein, Matěj Ruppert, Markéta Mátlová, Eva Burešová a další. Originální angličtinu budou střídat písně v českém překladu.

Program koncertu je následující:

CATS
The Cats at the Jellicle Ball – Balet
Journey to the Heaviside Layer – Sbor
Memory – Eva Burešová

EVITA
Buenos Aires – Bára Basiková
To je mi cirkus – Dan Bárta, Bára Basiková
Ta dáma na to má – Dan Bárta
U dalších dveří… – Eva Burešová
Utiš se má Argentino – Bára Basiková
Závratný let – Dan Bárta, Bára Basiková
Jak se pramínky slévají (a mizí) – Dan Bárta

PHANTOM OF THE OPERA
All I Ask of You – Markéta Mátlová, Aleš Briscein
Phantom of the Opera – Markéta Mátlová, Aleš Briscein
Think of Me – Markéta Mátlová

JESUS CHRIST SUPERSTAR
Jak ze sna procitám – Vojtěch Dyk
Zemřít by měl – Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert
V zahradě getsemanské – Dan Bárta
Superstar – Vojtěch Dyk
Proč ten shon – Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Dan Bárta

ANDREW LLOYD WEBBER
Londýnský rodák (narozen 22. března 1948) je právem považován za nekorunovaného krále muzikálu. Velký úspěch zaznamenalo už jeho první muzikálové oratorium na biblické téma, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (prvotina The Likes Of Us se nedostala na veřejnost až do roku 2005), který napsal společně s Timem Ricem už v roce 1968. Nesmrtelnost stejné autorské dvojici pak zajistil následující Jesus Christ Superstar, vyprávějící z pohledu Jidáše příběh posledních sedmi dnů Ježíše Nazaretského. Po fenomenálním úspěchu díla, které znamenalo přelom v celé muzikálové historii, zkomponoval Lloyd Webber nepříliš úspěšný muzikál By Jeeves, aby pak, opět společně s Ricem, přišli s Evitou, které potvrdila předcházející úspěch. Přestože se Lloyd Webber věnuje i další skladatelské činnosti, muzikály zůstávají těžištěm jeho práce. Z jeho dalších titulů vyjmenujme alespoň Cats, Starlight Express, The Phantom of the Opera, Sunset Boulevard, The Woman in White či nejnovější hit Love Never Dies (volné pokračování Fantoma Opery). Je historicky prvním skladatelem, jemuž se hrály tři muzikály současně na newyorské Broadwayi a tři v londýnském West Endu. Ve své sbírce má ceny Tony Awards, Grammy, Emmy, Zlatý Globus i Oscara. V roce 1992 byl pasován na rytíře a za dalších pět let mu byl udělen doživotní šlechtický titul Lord.

OTA BALAGE
Populární muzikant vystudoval Hudební vojenskou konzervatoř v oboru klarinet, skladba a klavír. Následně se zaměřil na dirigování. Postupně působil v Posádkové hudbě Praha, v punkové skupině Zikkurat či v rockové kapele Tango. Proslavil se jako zakladatel a skladatel seskupení BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček). Produkoval několik CD, stal se sbormistrem muzikálu Pěna dní a následně šéfdirigentem a šéfem orchestru Jesus Christ Superstar a Evita. Na svědomí má i hudební nastudování české premiéry Cats. V muzikálech se ovšem prosadil i jako zpěvák, například v titulech Monte Cristo a Tři mušketýři. Nyní působí jako šéfdirigent Hudebního divadla Karlín, kde nastudoval a dirigoval muzikály Producenti, Carmen, Limonádový Joe a operety Čardášová princezna a Polská krev.

Ilustrační foto: Archiv autora a oficiální plakát produkce