Do přírodního amfiteátru v Lokti na Karlovarsku se tento pátek a sobotu opět vrací Dvořákova opera Rusalka v produkci agentury JAN, kterou vede populární český operní, operetní a muzikálový pěvec Jan Ježek (mj. slavný český Jean Valjean ze třech inscenací muzikálu Bídníci). Pro příznivce opery se jedná o významnou událost, neboť právě Rusalka otevřela v roce 2000 novodobou éru festivalu Loketské kulturní léto i samotného amfiteátru. Od té doby se nejslavnější Dvořákova pohádková opera do Lokte každoročně vrací, s výjimkou loňského a předloňského léta, kdy se produkci nepodařilo sehnat dostatek finančních prostředků. Vedle Rusalky se v malebném prostředí v uplynulých letech vystřídaly i další tituly, jako Kouzelná flétna, Nabucco, Carmen, Rigoletto, Evžen Oněgin, Don Giovanni, Prodaná nevěsta či Aida a také koncertní repertoár.

Pro letošní akce nechalo město areál částečně zrekonstruovat, takže se návštěvníci mohou těšit například na nové lavičky.
„Máme slušně prodáno, volné vstupenky ještě jsou. Samozřejmě pro diváky je lepší, aby si lístky zajistili dopředu, v běžných předprodejích,” uvádí Jan Ježek a dodává, že letos se představení obejde i bez generální zkoušky:
“Rusalku hrajeme už jedenáctým rokem, takže si v pátek dopoledne vystoupení projdeme, režisér nasvítí scénu a večer se pojede naostro.” Festivalový symfonický orchestr řídí Jan Chalupecký, v inscenaci Martina Otavy pak vystoupí známí pěvci Národního divadla a Státní opery v Praze. Obě představení začínají od 21 hodin a vstupenky lze pořídit v cenách 400 – 1000 korun.

Foto: Agentura JAN