Do zlaté éry swingu 30. let nás přenese mimořádný koncert Plzeňské filharmonie s Ondřejem Brzobohatým LET´S SWING, který se koná tento čtvrtek 5. února od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni. Těšit se můžete na slavné melodie George Gershwina, Franka Sinatry, Luise Armstronga či Jaroslava Ježka, v druhé půli Glenna Millera a na závěr zazní vlastní skladby Ondřeje Brzobohatého. Filharmonici budou hrát pod taktovkou svého šéfdirigenta Tomáše Braunera.

Skladby, které budou uvedeny v programu, jsou ve většině případů v originále určeny jinému obsazení. Jako instrumentátoři a aranžéři se na přípravě koncertu podíleli skladatel a aranžér Tomáš Ille, jenž v této oblasti spolupracoval s Plzeňskou filharmonií již mnohokrát, a skladatel a violista Jiří Kabát, který zaranžoval skladby Ondřeje Brzobohatého.

Ondřej Brzobohatý se od raného dětství věnoval hře na housle, k nimž později přidal i klavír a bicí. V letech 1998-2004 studoval na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka obory skladba, klavír a dirigování, později navázal studiem filmové hudby u Milana Kymličky. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví, ale zároveň pokračoval i v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou. Hudebně a producentsky spolupracoval např. s Darou Rollins, Petrem Hapkou, Michalem Horáčkem či Jaromírem Nohavicou, koncertně pak s celou plejádou českých muzikantů. Jako herec působil mj. ve dvou televizních seriálech – Ulice a Gympl (ke kterému složil i úvodní skladbu), dále v divadelních hrách Vyhazovači, Dva na smetišti či v muzikálech Jesus Christ Superstar a Vražda za oponou. Hraje v Hudebním divadle Karlín a v Divadle Radka Brzobohatého. Třikrát moderoval Českého Slavíka, získal cenu TÝTÝ za nejoblíbenějšího herce roku 2012. V květnu 2014 mu u Supraphonu vyšlo první sólové album Identity oceněné Zlatou deskou Supraphonu.

Plzeňská filharmonie zařazením swingového koncertu s Ondřejem Brzobohatým pokračuje ve své speciální řadě napříč žánry, která se těší zájmu širokého publika. Čtvrteční koncert v letošní sezóně tuto řadu zahajuje. Dále v rámci tohoto mezižánrového putování vystoupí ještě v Plzni na dalším koncertu Carl Topilov se zpěváky Jennifer DeDominici a Danielem Foshou, kteří se postarají o muzikálový pořad Broadway. Na své si přijdou i milovníci dechové hudby, pro které je připraven pořad Gala Poncar. V minulé sezóně s filharmoniky vystoupila folková skupina Nezmaři, swingové Vánoce přinesl Felix Slováček jr. se zpěvačkou Michaelou Noskovou a další koncert přivedl do Plzně Dashu a k dirigentskému pultu Martina Kumžáka.

PROGRAM

Tony Benett (arr. J. Kabát): For Once In My Life
George Gershwin (arr. T. Ille): Tři preludia (instrum.)
Allegro ben ritmato e deciso; Andante con moto e poco rubato; Agitato)
Frank Sinatra (arr. J. Kabát): Fly Me To the Moon
Luis Armstrong (arr. J. Kabát): What a Wonderful World
Jaroslav Ježek (arr. T. Ille) : Bugatti Step
John Lennon (arr. J. Kabát): Imagine
Elton John (arr. J. Kabát): Your Song
Monty Norman (arr. T. Ille): James Bond (melodie z filmu – instrum.)

Glenn Miller (arr. T. Ille): Moonlight Serenade (instrum.)
Glenn Miller (arr. T. Ille): In the Mood (instrum.)
Ondřej Brzobohatý (arr. J. Kabát): Správci osudů
Ondřej Brzobohatý (arr. J. Kabát): Epilog
Ondřej Brzobohatý (arr. J. Kabát): And the Oscar Goes

Foto: Archiv Plzeňské filharmonie a Josef Hrubý (Vražda za oponou)