Nejen nejmenovaný energetický nápoj vám dává křídla. Brněnským umělcům Křídla s velkým “K” letos předávaly významné sportovní osobnosti – Miroslava Knapková, Ivana Večeřová, David Kostelecký, Ondřej Tomek, Petr Švancara, Petr Koukal a Jan Hruška, kteří se zároveň stali kmotry a kmotrami Ročenky mapující sezonu 2011/2012 a spolu s autorskou dvojicí Stanislavem Mošou a Zdenkem Mertou i nová CD Nahá múza a Zahrada divů.

Jako tradičně, i letos mohli po celý rok příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení 16. ročníku ankety tentokrát připadlo na neděli 16. prosince.

A pro koho diváci, kteří odevzdali celkem 6.890 anketních lístků, hlasovali? Nejpopulárnější herečkou sezóny 2011/2012 se stala Hana Holišová (v nominaci s ní byly také Markéta Sedláčková a Radka Coufalová), nejoblíbenějšmí hercem Aleš Slanina (na cenu byli nominováni také Dušan Vitázek a Lukáš Vlček). Divácky nejpřitažlivějším představením se stal muzikál Willyho Russella Pokrevní bratři, za který si cenu odnesl režisér Stanislav Moša. Nejvýznamnějším počinem roku je pro příznivce brněnského Městského divadla scénografie inscenace muzikálu Jekyll a Hyde, navržená Christopherem Weyersem. V nominaci na tuto cenu se ocitlo ještě výtvarné zpracování plakátu k této inscenaci, jejímž autorem je Petr Hloušek, a scénografie Christophera Weyerse k muzikálu Papežka. Cenou kolegia Dokořán byl odměněn dramatik Milan Uhde za inscenaci Divá Bára, Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno Stanislava Moši majitel stavební firmy Kaláb s.r.o. Ing. Jiří Kaláb. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala taneční pedagožka Simona Lepoldová.

Celým večerem v režii Igora Ondříčka provázeli “sportovní komentátoři” Michal Isteník a Alan Novotný a diváky bavili například Kateřina Krejčová, Lucie Zedníčková, Hana Holišová, Lukáš Vlček, Martina Severová, Aleš Slanina, Jiří Mach, Lenka Bartolšicová a další.

Ilustrační foto: Městské divadlo Brno