Stejně jako v předchozích letech se již po devatenácté sešli herci, divadelní kolegové a diváci v úterní podvečer 22. prosince 2015 v hledišti a na jevišti Činoherní scény Městského divadla Brno, aby se dozvěděli výsledky divácké ankety Křídla 2014/2015. Své hlasy diváci posílali poctivě v průběhu celého roku a nashromáždilo se jich úctyhodných 12.500, což je nejvíce za všechny uplynulé ročníky.

V kategorii Nejoblíbenější herečka obhájila své loňské vítězství Andrea Zelová (za svobodna Březinová), sošku z dílny herce Martina Havelky a diplom jí předal spolu s oceněním Herecké asociace prezident HA Jiří Hromada. V kategorii Nejoblíbenější herec zvítězil poprvé v historii této ankety Jiří Mach, Nejoblíbenější inscenací sezóny zvolili hlasující muzikál DUCH, za jehož režii si cenu odnesl Stanislav Moša. A první příčku kategorie Nejvýraznější tvůrčí počin obsadila scénografie Christopha Weyerse právě k muzikálu DUCH. Další nominované a jejich umístění najdete níže v přehledném výpise.

Stejně jako v předchozích letech byly uděleny také „interní“ ceny, o jejichž držitelích nerozhodují diváci, ale vedení divadla. Cenou kolegia revue Dokořán byl tentokrát poctěn herec Michal Isteník, Cenou osobnosti sezóny byl vyznamenán vedoucí brněnských restauračních zařízení Gregor Mareček a konečně Cenu bezpečného zázemí převzal vedoucí jevištní techniky Jiří Fridrich.

Část večera byla již tradičně věnována také křtu již 20. reprezentativní Ročenky MdB 2014/2015. Jejího kmotrovství se ujali výše zmínění Gregor Mareček a Jiří Hromada spolu s rektorem brněnské JAMU Ivem Medkem. Celým večerem s vtipem a nadhledem provázeli Petr Štěpán spolu s Alanem Novotným, kteří si zvali na pomoc celou plejádu svých kolegů. Vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií se pak ujala okouzlující Eliška Skálová. O svěží hudební doprovod se postarala živá kapela vedená dirigentem Karlem Cónem.

Výsledky Křídel 2014/15:

Neoblíbenější herečka:
1. Andrea Březinová
2. Hana Holišová
3. Jana Musilová
4. Svetlana Janotová
5. Markéta Sedláčková

Nejoblíbenější herec:
1. Jiří Mach
2. Aleš Slanina
3. Michal Isteník
4. Dušan Vitázek
5. Lukáš Vlček

Nejoblíbenější inscenace:
1. DUCH
2. Johnny Blue
3. Skleněný pokoj
4. Let snů LILI
5. Ostrov pokladů

Nejvýraznější tvůrčí počin:
1. Christoph Weyers – scéna k muzikálu DUCH
2. Ralph Siegel – hudba k muzikálu Johnny Blue
3. Veronika Hindle – kostýmy k muzikálu Let snů LILI
4. Carli Rebecca Jefferson – choreografie k muzikálu Let snů LILI
5. Jaroslav Milfajt – scéna k muzikálu Ostrov pokladů

Foto: Městské divadlo Brno