PREMIÉRY NA NAŠEM WEBU
Ode dneška najdete v našem magazínu novou rubriku „Premiéry,“ přímo v základním tlačítkovém menu. Zde se vám v druhé úrovni zobrazí jednotlivé měsíce, kde naleznete velmi přehledný kalendář premiér muzikálů, operet a hudebních komedií ve všech českých divadlech. Můžete se tedy snadno zorientovat, KDYJAKOUKDE novinku uvidíte. Pokud dojde k jakýmkoli změnám, budeme samozřejmě rubriku průběžně aktualizovat.

MDB ZAHAJUJE SEZONU
Zítra 4.září zahajuje „ostrou“ sezonu Městské divadlo Brno, jedna z prestižních českých muzikálových scén. Od 18:30 zde diváci uvidí hudební pohádku pro celou rodinu Sněhurka a sedm trpaslíků, která měla premiéru loni na Mikuláše a sklidila velký úspěch u malých i dospělých diváků. Na pozadí známé pohádky bratří Grimmů, inspirováni proslulou animovanou verzí Walta Disneyho, vytvořili hudební skladatel Karel Cón a libretisté Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán svou osobitou stavbu, plnou horrorového napětí, ztřeštěného humoru i pohádkové laskavosti. Vše samozřejmě kořeněno půvabnými, chytlavými písničkami. Sněhurka a sedm trpaslíků má všechny předpoklady zpříjemnit /třeba zrovna zářijový/ večer celé rodině.
Rovněž v pátek také další umělci z MdB odjíždí na zájezd do slovenských Košic, kde uvedou své populární koncertní představení Muzikály z Broadwaye, které se drží na repertoáru již sedm let. Diváci se mohou těšit na muzikálový průřez z období 50. – 90. let dvacátého století. Zazní například melodie z muzikálů My Fair Lady, West Side Story, Hair, Kabaretu, Jesuse, Evity, Cats, Chicaga, Bídníků, Jekylla & Hydea a dalších titulů. Koncertní představení z broadwayských muzikálů je plně kostýmované a kromě sólistů se v něm představuje také zpívající a tančící company. Písně v koncertu jsou uváděny v originální anglické verzi a jsou doprovázeny filmovými nebo fotografickými projekcemi.

OPERETNÍ MELODIE ZAZNÍ V OLOMOUCI
Už dnes zahájí slavnostním operetním koncertem jubilejní 90. divadelní sezonu Moravské divadlo v Olomouci. Od devatenácti hodin se diváci mohou těšit nejen na koncert plný známých melodií, ale také na předávání cen za nejlepší umělecké výkony v minulé divadelní sezoně. Slavnostním večerem diváky provedou dramaturg Miroslav Ondra a členové souboru činohry Vlasta Hartlová a nová olomoucká posila Ondřej Jiráček. Všichni tři společně představí nositele ocenění v jednotlivých kategoriích. Konkrétně budou uděleny ceny diváků v kategorii muž a žena, dále ceny šéfů jednotlivých uměleckých souborů – tedy činohry, opery/operety a baletu, ale i Cena primátora statutárního města Olomouce, Cena ředitele divadla Moravského divadla Olomouc, Cena bezpečného zázemí a Cena ředitele Českého rozhlasu Olomouc. Celý program bude proložen nesmrtelnými melodiemi z operet Netopýr, Veselá vdova, Cikánský baron, Noc v Benátkách a Ptáčník v podání sólistů soubor opery a operety Moravského divadla Eleny Gazdíkové, Barbary Sabelly, Ley Vítkové, Petra Martínka, Milana Vlčka a velkého orchestru Moravského divadla Olomouc. Režie slavnostního večera se ujal Miroslav Ondra, za dirigentský pult se postaví Tomáš Hanák.

Foto:
Jef Kratochvil – MdB, Muzikály z Broadwaye
Tino Kratochvil – MdB, Sněhurka a sedm trpaslíků
Moravská divadlo Olomouc – plakát