SPAMALOT UŽ SE ZKOUŠÍ
Režisér Roman Meluzín se souborem muzikálu a operety již pilně zkouší muzikál Monty Python’s SPAMALOT, který bude mít v historické budově Velkého divadla premiéru v sobotu 6. března. Produkce slibuje komediální výlet do středověké Anglie, kde na pozadí Artušovské legendy herci sehrají a zazpívají iritující, ale zejména zábavnou parodii na starý příběh i muzikálové móresy. Spatříme prý houfy tanečnic, nepřeberné množství krav a davy vraždících králíků…
Na motivy příběhu z pera britské komediální skupiny Monty Python vznikl muzikálový hit, který pro divadlo zadaptoval jeden z jejích bývalých členům Eric Idle. Za ohromujícího ohlasu jej v roce 2005 uvedli společně s Johnem Du Prezem premiérově na Broadwayi. Newyorská produkce režírovaná Mikem Nicholsem získala neuvěřitelných 14 nominací a 3 ceny Tony, včetně ocenění nejlepší muzikál roku 2005. V kontextu české muzikálové scény by se mohlo jednat o podobnou událost, jakou bylo uvedení Bídníků v Praze v roce 1992 či Mozarta loni v Brně.
Do Plzně přichází Spamalot pouhých pět let po premiéře v Americe. O český překlad se postaral pražský dramaturg, překladatel a textař Adam Novák, scénu navrhuje prestižní divadelní výtvarník Daniel Dvořák a za dirigentským pultem se bude střídat Jiří Petrdlík s Pavlem Kantoříkem.
Hvězdou inscenace by se měla stát populární zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, která je ozdobou celé řady pražských produkcí. V minulosti ztvárnila hlavní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, Miu v muzikálu Galileo a postavu Mariany v opeře Martina Kumžáka Božská komedie ve Státní opeře Praha. Následovaly její úspěchy v titulních rolích muzikálů Angelika a Mona Lisa na scéně Divadla Broadway. V současnosti Dasha září zejména na scéně Hudebního divadla Karlín, kde obdivuhodným způsobem ztvárnila hned dvě protikladné ženské postavy v díle Franka Wildhorna, ohnivou Carmen (v alternaci s Lucií Bílou) a nesmělou Katarinu. S plzeňským divadlem spolupracuje poprvé a jejími spoluhráči se stanou Roman Říčař, Zbigniew Kalina, Jiří Urbánek, Jan Kříž, Radek Štědronský Shejbal, Bronislav Kotiš, Jan Kaštovský, Jiří Untermüller, Soňa Borková či Petr Kukla. Výrazný prostor dostane i balet v choreografii Pavla Strouhala.
ZKOUŠKY MUZIKÁLU SPAMALOT BUDEME SAMOZŘEJMĚ NADÁLE SLEDOVAT.

KATEŘINA ŠILDOVÁ BUDE NOVOU ROXIÍ
Muzikál Chicago se s velkým diváckým úspěchem v Komorním divadle hraje už od roku 2007. Poté, co nositelku Ceny Thálie za roli Velmy Kellyové Zuzanu Kolářovou (která, jak známo, odešla za mateřskými povinnostmi) vystřídala nová posila plzeňského souboru Soňa Borková, dočkala se doobsazení i úloha Roxie. O tu se dosud dělila Michaela Badinková s Gabrielou Mikovou. Nyní si zmíněnou sladkou vražednici zahraje také Kateřina Šildová, která už v Plzni vystupuje v muzikálech Zpívání v dešti (Kathy Seldonová), Limonádový Joe (Winnifred) nebo Hledá se muž. Zn.: Bohatý! (Millie Dillmountová). V Chicagu zatím zpívala v company roli Liz. Její tvář jistě znají i filmoví a televizní diváci – hrála například ve filmu Waterloo po česku a v TV seriálu Horákovi. Vystupuje i v Hudebním divadle Karlín.
Roxii Hartovou si zazpívá poprvé 30. ledna během pohostinského představení DJKT Plzeň v Karlových Varech a hned 4. února v Komorním divadle v Plzni. V hledišti nebudeme chybět.

VALENTÝNSKÝ BALÍČEK
Tak jako každý rok i letos připravilo obchodní oddělení DJKT Plzeň speciální nabídku divadelních představení pro zamilované! Valentýnský balíček tentokrát nabízí vstupenky na dvě představení:

Uličnice – muzikál, 14. 2. 2010 (KD, 19:00)
Čachtická paní – taneční muzikál, 28. 2. 2010 (KD, 19:00)

Cena balíčku je 260,- Kč (platí pro jednu osobu)

Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejích, event. je možné kontaktovat paní Zdeňku Růtovou na tel. 377 220 027, e-mail: rutova@plzen.eu.

Foto: Pavel Křivánek
1) Dasha a Radek Štědronský Shejbal během čtené zkoušky muzikálu Monty Python’s Spamalot
2) Zpěvačka Dasha v DJKT Plzeň
3) Kateřina Šildová po boku Petra Vondráčka v muzikálu Limonádový Joe
4) Scéna z operety Uličnice

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň