Pokud ještě nemáte program na svátečný dny, máme pro vás zajímavý tip: Divadlo J.K. Tyla v Plzni zve do hlediště Komorního divadla malé i velké diváky na další reprízu oblíbeného rodinného muzikálu Kniha džungle. Ten uvádí soubor muzikálu a operety v pátek 25. prosince v 16:00 a těšit se můžete nejen na poutavý příběh chlapce Mauglího, ale také na celou řadu písniček hudebního skladatele Ondřeje Brouska, který muzikál napsal společně s Radkem Balašem. Krom oblíbených plzeňských stálic uvidíte v roli Hanumana známého herce, moderátora a zpěváka Vlastu Korce a za dirigentský pult se postaví populární pražský hudebník Martin Kumžák.

Obsazení hlavních rolí 25. prosince:
Mauglí: Jan Kaštovský
Bálů: Bronislav Kotiš
Baghíra: Michal Slaný
Šér Chán: Jiří Untermüller
Hanuman: Vlastimil Korec
Prvotní slon: František Dvořák
Rákšasí: Stanislava Topinková Fořtová
Akéla: Petr Kukla

O představení jsme mimo jiné po premiéře napsali:
„Obrovskou energii přenesl na celý orchestr populární hudebník Martin Kumžák, střídající se za dirigentským pultem s Pavlem Kantoříkem. Více než zdařilá je vizuální stránka představení – jen lehce „zvířecí“ kostýmy Jolany Izbické – Schofield a tajemná, barevně mystická scéna Lucie Loosové.
Během představení jsme svědky mnoha obdivuhodných hereckých i tanečních výkonů. Ideálním představitelem Mauglího je pohybově výborně disponovaný Jan Kaštovský, který v přesné stylizaci zvládá vývoj „člověčího žabáčka“ od batolete až po dospělého muže
a zároveň dokáže bravurně vybalancovat komediální i vážné polohy role. Mimořádně skvělý je také Bronislav Kotiš jako rozumný a zároveň hravý medvěd Bálú. Jednou z nejvýraznějších postav jeviště byl i František Dvořák v úloze prvotního slona Thá, jež svým laskavým projevem a moudrostí zklidňuje chaos v džungli vždy v pravý čas. Kniha Džungle je zajímavým pokusem o moderní muzikál pro celou rodinu. Snad přivede do divadla i mladší generaci diváků.“

Pokud je vám bližší než džungle prostředí mondénních klubů v Budapešti a rytmus čardáše, přerušte předvánoční úklid a přijďte si odpočinou 20. prosince od 19 hodin tentokrát do Velkého divadla na Vévodkyni z Chicaga Emericha Kálmána. Příběh marnotratné Miss Mary Lloyd a jejího spolku výstředních milionářek, zrežírovaný Romanem Meluzínem, nás zavádí jak do zmíněné Budapešti, tak do zchudlé Sylvarie. Právě tam žije princ Sándor Boris, který se snaží udržet jemu svěřené království na pokraji bankrotu, zatímco si místní král užívá hazardních hrátek v kasinech Monte Carla. Aby měli obyvatelé Sylvarie lepší náladu a vesele platili daně, je dobré zapomenout na starosti a slavit – nejlépe královskou svatbu.
O vaši zábavu se tentokrát v hlavních rolích postarají sólisté Pavlína Senič, Aleš Voráček, Soňa Borková, Vlastimil Korec, Jiří Untermüller, Roman Krebs nebo Miro Grisa.

Foto: Pavel Křivánek

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň