Celosvětového turné Operního studia University Britské Kolumbie (UBC) ve Vancouveru se zastaví 16. února ve Velkém divadle v Plzni. Naděje kanadské opery vystoupí v překrásném interiéru plzeňské scény spolu s operním orchestrem a sborem Divadla J. K. Tyla pod taktovkou šéfdirigenta Norberta Baxy. Čtrnáct mladých zpěváků zazpívá krom světových operních evergreenů také ukázky z českých oper Rusalka a Prodaná nevěsta.

Koncert pořádaný pod záštitou Kanadské ambasády je součástí celosvětového turné Operního studia UBC u příležitosti 100. výročí založení Univerzity Britské Kolumbie, která se oprávněně považuje za globální instituci. Plzeňskému vystoupení předcházely koncerty v Číně, následovat bude vystoupení v Karlových Varech a v Norimberku. Mladé pěvce přivedl z Kanady do Plzně šéfdirigent operního orchestru Norbert Baxa, který je stálým hostem Operního studia UBC. Během dlouholeté spolupráce tam nastudoval většinu titulů, které budou nejslavnějšími áriemi na koncertu zastoupeny, včetně Prodané nevěsty a Rusalky.

V podání čtrnácti sólistů (Alireza Mojbian, Brent MacKenzie, Elena Razlog, Geoffrey Schellenberg, Jason Klippenstein, Kallie Clayton, Marie Civiatese, Nicole Brooks, Philippe Castagner, Scott Brooks, Sheldon Baxter, Tamar Simon,Yeeun Lee, Yuhui Wang) zazní slavné árie z Rossiniho Lazebníka sevillského a Italky z Alžíru, Donizettiho Nápoje lásky, Verdiho Rigoletta a Traviaty, Pucciniho Bohémy, Wagnerova Tannhäusera, Čajkovského Evžena Oněgina, Massenetovy Manon, Gounodova Fausta a Markétky, ale i z Prodané nevěsty a Rusalky, zpívané, jak jinak, nežli v českém originále. Všichni účinkující patři k vycházejícím hvězdám opery. Například tenorista Philippe Castagner zvítězil v roce 2002 v soutěži Metropolitní opery v New Yorku nazvané National Council. Projekt je příležitostí pro mladé nadějné pěvce získat roli v tomto slavném operním domě. Castagner byl zařazen do prestižního Lindermannova programu MET pro mladé umělce a jeho první rolí na scéně MET byl Blázen v opeře Albana Berga Vojcek.

Koncert se koná v úterý 16. února od 19 hodin ve Velkém divadle