Ilustrační foto: DJKT Plzeň, Pavel Křivánek

Zatímco se muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla už pilně připravuje na úvodní dvě premiéry nové divadelní sezony, tedy Zahradu divů a Chyť mě, jestli na to máš (Catch Me If You Can), dramaturg Pavel Bár už přemýšlí, na které tituly budou diváci chodit za tři roky. A prozradil nám dramaturgický plán na celý rok 2018! Repertoár nazval Rokem muzikálových hitů.

Pavel Bár

 

Stephen Sondheim / Hugh Wheeler: SWEENEY TODD

Hudba a texty písní: Stephen Sondheim

Libreto: Hugh Wheeler

Překlad: Hana Nováková

Režie: Lumír Olšovský

Premiéra 27. 1. 2018 na Malé scéně DJKT

Jedinečný muzikál broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda za nespravedlivé vyhnanství a odloučení od milované rodiny. Sweeney obnovuje po návratu do Londýna svou někdejší holičskou živnost nad pekařským krámkem paní  Lovettové. Kam však začnou Toddovi zákazníci mizet a kde náhle bere paní Lovettová materiál pro své lahodné masové bochánky? Neobyčejný muzikál, proslavený filmovou adaptací s Johnny Deppem v titulní roli, poprvé na profesionálním českém jevišti!

 

 Jerry Bock / Sheldon Harnick / Joseph Stein : ŠUMAŘ NA STŘEŠE

Hudba: Jerry Bock

Libreto: Joseph Stein

Texty písní: Sheldon Harnick

Překlad: Pavel Šrut

Režie: Lumír Olšovský

Choreografie: Denisa Kubášová

Premiéra 10. 3. 2018 ve Velkém divadle

Legendární klasický muzikál o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance. Jeho děj se točí kolem chudého židovského mlékaře Tovjeho, jehož jedinou starostí je dobře provdat svých pět dcer a zajistit jim tak lepší budoucnost, než měl on sám. Dosud poklidný život Tovjeho rodiny i celé jejich nuzné vesničky však začnou narušovat carem nařízené protižidovské pogromy. Mnoha cenami ověnčený a svými tématy i dnes aktuální muzikál proslavil nejen jeho silný a moudrý příběh, ale i slavné melodie jako „Tradice“, „Kdybych já byl Rotschild“, „Máš mě ráda?“ a další.

 

David Yazbeck / Terrence McNally: DONAHA!

Hudba: David Yazbeck

Libreto: Terrence McNally

Překlad: Pavel Dominik

Premiéra 12. 5. 2018 na Nové scéně DJKT

Zábavná muzikálová komedie o partě propuštěných britských ocelářů, kteří nemohou zavadit o novou práci. Ze zoufalství se proto rozhodnou k neobvyklému kroku: vydělat si pomocí striptýzového vystoupení. Co na tom, že většina z nich nemá pro podobnou práci potřebnou průpravu ani fyzické předpoklady – nakonec půjdou zcela do naha! Populární muzikál v uplynulých dvou desetiletích obletěl divadla ve světě i u nás – nyní konečně přijde i do Plzně!

 

Jiří Zmožek / Jiří Chalupa / Zdeněk Borovec : CO TAKHLE SVATBA, PRINCI?

Hudba: Jiří Zmožek

Libreto: Jiří Chalupa

Texty písní: Zdeněk Borovec

Režie: Lukáš Ondruš

Hudební nastudování: Pavel Režný

Choreografie: Charlotte Pščolková

Premiéra 16. 6. 2018 na Malé scéně DJKT

Hudební pohádka pro celou rodinu podle stále oblíbené televizní předlohy o princi Davidovi, který je svými královskými rodiči přinucen vybrat si svou nevěstu. Dokáže si však s pomocí tří úkolů zvolit mezi rozmazlenou Babetkou a horkokrevnou Brigitou? Nebo jeho srdce nakonec zamíří k prosté a skromné zrcadelnici Běle? Pohádkový muzikál nabídne divákům humor i populární písničky „Když se načančám“, „Taková jsem já“, „Princezny zkrátka vládnou“ a řadu dalších.

 

Dave Stewart / Glen Ballard / Bruce Joel Rubin: DUCH (Ghost – The Musical)

Hudba: Dave Stewart, Glen Ballard

Libreto a texty písní: Bruce Joel Rubin

Překlad: Adam Novák

Režie: Lumír Olšovský

Choreografie: Simon Eichenberger

Premiéra 29. 9. 2018 na Nové scéně DJKT

Komedie, romantika i napětí – to vše v sobě spojuje muzikál Duch podle stejnojmenného filmu z roku 1990 v hlavních rolích s Patrickem Swayzem, Demi Mooreovou a Whoopi Goldbergovou. Zápletka výpravného muzikálu, v němž se prolíná skutečný a nadpozemský svět, se točí kolem téměř pohádkového návratu ducha zavražděného Sama k jeho snoubence Molly. Prostřednictvím bláznivé šarlatánky Mae chce totiž pomoci objasnit svou náhlou a nespravedlivou smrt, ochránit svou milovanou Molly a rozloučit se s ní před odchodem na věčnost…

 

Andrew Lloyd Webber / Tim Rice: JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ

Hudba: Andrew Lloyd Webber

Libreto: Tim Rice

Přebásnění: Michael Prostějovský

Režie: Gabriela Petráková

Hudební nastudování: Pavel Kantořík

Premiéra 1. 12. 2018 na Nové scéně DJKT

Velkolepá zábavná muzikálová show pro všechny generace na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti přináší poučný a poutavý příběh i skvělé melodie. Uvedením vůbec prvního společného díla legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber navazuje DJKT na veleúspěšné Kočky stejného skladatele. Plzeňské uvedení celosvětově úspěšného titulu navíc přichází v roce 50. výročí jeho vzniku.

Lumír Olšovský a Pavel Bár, foto: Irena Štěrbová