Logo muzikálu Billy Elliot

Skvělá zpráva přišla do naší redakce dnes přímo od dramaturga muzikálového souboru Pavla Bára: Divadlo J.K. Tyla v Plzni získalo práva k uvedení kultovního muzikálu Billy Elliot. Premiéra se uskuteční 11. května 2019 na Nové scéně v režii Lumíra Olšovského. Plzeňské divadlo bude v Čechách první, které si na extrémně náročné dílo troufne. Patrně nejblíže mohou diváci Billyho Elliota momentálně vidět v operním Erkelově divadle v Budapešti.

Zároveň přinášíme jako první ucelený přehled muzikálových premiér DJKT na příští sezonu s letopočtem 2018/19. Diváci se mohou těšit na velkolepou show Duch, další muzikál superlativů Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, semaforskou féerii Dobře placená procházka, zmíněného Billyho Elliota, pohádkové pásmo Plzeňský pověsti a nový cyklus matiné.

Premiéry souboru muzikálu DJKT v sezoně 2018/19

 

Dave Stewart / Glen Ballard / Bruce Joel Rubin

DUCH (Ghost – The Musical)

Hudba: Dave Stewart, Glen Ballard

Libreto a texty písní: Bruce Joel Rubin

 

Překlad: Adam Novák

podle filmu spolecnosti Paramount Pictures scénáristy Bruce Joel Rubina

Režie: Lumír Olšovský

Hudební nastudování: Dalibor Bárta

Choreografie: Simon Eichenberger

Premiéra 29. 9. 2018 na Nové scéně DJKT (plzeňská premiéra)

Komedie, romantika i napětí – to vše v sobě spojuje muzikál Duch podle stejnojmenného filmu z roku 1990 v hlavních rolích s Patrickem Swayzem, Demi Mooreovou a Whoopi Goldbergovou. Zápletka výpravného muzikálu, v němž se prolíná skutečný a nadpozemský svět, se točí kolem téměř pohádkového návratu ducha zavražděného Sama k jeho snoubence Molly. Prostřednictvím bláznivé šarlatánky Mae chce totiž pomoci objasnit svou náhlou a nespravedlivou smrt, ochránit svou milovanou Molly a rozloučit se s ní před odchodem na věčnost…

 

Andrew Lloyd Webber / Tim Rice

JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ

Hudba: Andrew Lloyd Webber

Libreto: Tim Rice

Přebásnění: Michael Prostějovský

Režie: Gabriela Petráková

Hudební nastudování: Pavel Kantořík

Choreografie: Ladislav Cmorej

Scéna: Ondřej Zicha
Kostýmy: Lucie Loosová

Premiéra 1. 12. 2018 na Nové scéně DJKT (plzeňská premiéra)

Velkolepá zábavná muzikálová show pro všechny generace na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti přináší poučný a poutavý příběh i skvělé melodie. Uvedením vůbec prvního společného díla legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber navazujeme v DJKT na veleúspěšné Kočky stejného skladatele. Plzeňské uvedení celosvětově úspěšného titulu navíc přichází v roce 50. výročí jeho vzniku.

 

Jiří Šlitr / Jiří Suchý

DOBŘE PLACENÁ PROCHÁZKA

Hudba: Jiří Šlitr

Libreto: Jiří Suchý

Režie: Dalibor Gondík

Premiéra 16. 2. 2019 na Malé scéně DJKT (plzeňská premiéra)

Legendární jazzová buffo-opera ze „zlatých šedesátých“

Jedno z nejslavnějších a nejoriginálnějších děl proslulého Semaforu poukazuje s notnou dávkou komediálního nadhledu na působení moci peněz na lidské bytosti a jejich city. Běžný život mladých manželů Uliho a Vanilky začnou narušovat absurdní události a překvapivé návštěvy advokáta, listonoše nebo mrtvé tetičky z Liverpoolu, kteří jejich osudům začínají v nečekaném okamžiku udávat nový a zcela nenadálý směr. Dobře placená procházka nabízí zábavný a stále živý příběh, známé melodie Jiřího Šlitra i poetické texty Jiřího Suchého – to vše v podání mladých členů muzikálového ansámblu DJKT.

 

Elton John / Lee Hall

BILLY ELLIOT

Hudba: Elton John

Libreto: Lee Hall

Český text: Michael Prostějovský, Pavel Bár a Kateřina Hipská 

podle filmu společností Universal Pictures a Studio Canal

Režie: Lumír Olšovský

Premiéra 11. 5. 2019 na Nové scéně DJKT (česká premiéra)

Světový muzikálový megahit poprvé v Česku!

Zcela výjimečný anglický muzikál podle stejnojmenného filmu vypráví strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent. Podaří se mu překonat nepřízeň rodiny a drsného hornického prostředí během radikální stávky proti uzavření místních dolů? Emotivní muzikál nabízí zcela mimořádný divadelní zážitek plný excelentních výkonů dospělých i dětských představitelů. Dílo světoznámých autorů získalo nejprestižnější divadelní ocenění a nyní se poprvé v České republice představí na jevišti Nového divadla!

 

Milan Benedikt Karpíšek

PLZEŇSKÝ POVĚSTI

Hudba a libreto: Milan Benedikt Karpíšek

Premiéra: 15. 6. 2019 na Malé scéně DJKT (světová premiéra)

Zábavné písničkové pásmo pro celou rodinu

Víte, kdo jsou Žumbera a Radouš? Znáte plzeňského bezhlavého vojáka? Tušíte, kde v okolí strašil hejkal a kde bylo možné spatřit hastrmana? Kdy začal andělíček u katedrály sv. Bartoloměje přinášet štěstí? Pokud si nejste jistí, přijďte se pobavit i poučit na Malou scénu, kde v rámci pohádkového repertoáru pro malé i velké diváky letos nabízíme písničkové pásmo plné smyšlených i zaručeně pravdivých příběhů, pověstí a pověr z historie města Plzně a jeho okolí.

 

MUZIKÁLOVÁ MATINÉ

Novinka v nabídce DJKT. Pravidelná nedělení dopolední setkání se sólisty muzikálu DJKT a jejich hosty, kteří vám ve foyer Nové scény představí své oblíbené muzikálové melodie nejen z repertoáru našeho divadla. V sezóně 2018/2019 budou matiné patřit Jozefu Hruškocimu (14. 10. 2018), Soně Hanzlíčkové Borkové (30. 12. 2018), Pavlu Režnému (únor 2019) a Stanislavě Topinkové Fořtové (duben 2019).

Nové divadlo, foto: Pavel Křivánek