Plakát chystaného muzikálu Robinson – námořník z Yorku

Jen týden před plánovanou premiérou muzikálu Robinson – námořník z Yorku přerušilo Divadlo Hybernia spolupráci s produkcí Emy Krahulíkové Musical Production. Jako první o tom dnes informovat server Super.cz.

Důvodem jsou narůstající dluhy producentské skupiny vůči Divadlu Hybernia, které si pronajímá. Nejenže se zatím ruší premiéra i všechny naplánované reprízy nového muzikálu Robinson – námořník z Yorku, který je už kompletně nazkoušený, ale z programu divadla také zmizely ostatní tituly, které společnost Musical Production v Hybernii uváděla, tedy Sibyla, Ferda Mravenec a Romeo a Julie. Inscenátoři i největší hvězdy Robinsona Daniel Hůlka a Kateřina Brožová jsou nastalou skutečností zaskočení a velmi rozčarovaní. Za již odvedenou práci během zkoušek patrně nedostanou zaplaceno a tak jim nezbývá, než se zoufale poohlížet po novém producentovi. Daniel Hůlka dokonce uvedl, že pro řadu herců a tanečníků, kteří v muzikálech produkovaných Emou Krahulíkovou vystupují, může být ukončení produkcí až likvidační. Všechna představení této produkční skupinytaké zmizela ze vstupenkových portálů a nedostupný je od odpoledních hodin i web společnosti.

Divadlo Hybernia k nastalé nepříjemnosti vydalo tiskové prohlášení, které zveřejňujeme v plném znění:

„V souvislosti s informacemi, objevujícími se ohledně muzikálu Robinson – námořník z Yorku, který měl být uveden v prostorách Divadla Hybernia, společnost Hybernia, a.s. jakožto provozovatel Divadla Hybernia informuje, že není producentem zmíněného muzikálu. Producent muzikálu Robinson – námořník z Yorku, společnost MUSICAL PRODUCTION, s.r.o. anebo jiné osoby, které se do pozice producenta staví, oslovily společnost Hybernia, a.s., jestli by poskytla prostory Divadla Hybernia na jeho uvádění. Jelikož MUSICAL PRODUCTION, s.r.o. dlouhodobě dluží společnosti Hybernia, a.s. sumu řádově více než 4 miliony korun za užívání prostor Divadla Hybernia a s tím související poskytnutí služeb, je společnost Hybernia, a.s. nucena pozastavit spolupráci se společností MUSICAL PRODUCTION, s.r.o., což má dopad také na muzikál Robinson – námořník z Yorku. Hybernia, a.s. se úhradu starších dluhů snaží řešit již od roku 2015, nově však MUSICAL PRODUCTION, s.r.o. pozastavil platby i za současná představení. Chceme důrazně uvést, že společnost MUSICAL PRODUCTION, s.r.o., anebo paní Ema Krahulíková jako její jednatel není jakkoliv majetkově nebo personálně propojena se společností Hybernia, a.s. a také není producentem Divadla Hybernia a prostory divadla pro své muzikály Ferda Mravenec, Sibyla, Romeo a Julie pouze užívala, přičemž za toto užívání neuhradila sumu ve výši více než 4 mil. korun. Divadlo tedy nenese a ani nemůže nést za tyto muzikály jakoukoliv odpovědnost. Společnost Hybernia, a.s. se do poslední chvíle snažila najít řešení vzniklé situace, avšak vzhledem ke skutečnosti, že MUSICAL PRODUCTION, s.r.o. a ani p. Ema Krahulíková není schopna dostát svých finančních závazků, jsme nuceni přikročit k omezení spolupráce. Vlastní produkce Divadla Hybernia – muzikály Mefisto, IAGO a Doktor OX jsou nadále uváděny bez jakéhokoliv omezení.“

Muzikál Robinson – námořník z Yorku,  volně inspirovaný slavným románem anglického spisovatele Daniela Defoa, napsali Zdeněk Hrubý (hudba), Ivan Hubač (libreto) a Jan Krůta (texty písní). Hlavními hvězdami inscenace měli být například Daniel Hůlka, Peter Strenáčik, Kateřina Brožová, Eliška Ochmanová, Michaela Nosková, Pavel Soukup, Tomáš Savka, Magda Malá, Miroslav Hrabě a řada dalších. Premiéra se měla uskutečnit už 30. března.