Příběh slepého muzikanta, touhy po úspěchu, svodů ďábla i tvrdohlavé a odvážné lásky – muzikál Johnny Blue – spatřil světlo světa 28. března tohoto roku na jevišti Hudební scény Městského divadla Brno a setkal se u diváků s velkým zájmem a oblibou. Také proto se bezprostředně po slavnostní světové premiéře začalo usilovně pracovat na nahrávání kompaktního disku, které bylo pokřtěno na 18. repríze v pondělí 22. června 2015 za účasti mnoha významných hostů.

Po skončení představení ředitel Městského divadla Brna a autor příběhu a režisér tohoto nového muzikálu Stanislav Moša pozval na jeviště kmotry CD – tvůrce hudebního nastudování a dirigenta inscenace Karla Cóna, autora hudby, několikanásobného vítěze světové hudební soutěže Eurovize, německého skladatele Ralpha Siegela a ředitelku německé nakladatelské a mediální agentury Gallissas Bettinu Migge, s níž MdB spolupracuje již řadu let a s jejíž pomocí se mu daří přivádět na naše i zahraniční jeviště nejrůznější skvosty divadelního repertoáru.

Na posluchače na CD čeká 65 minut hudby v 32 písních. Nechybí žádný z hitů – tklivý Johnny Blue, romantický Petr Pan, nebezpečná Moskva, smyslný Čingischán, Babička (dříve zpívaná Karlem Gottem), gospelová Jesus loves you a další. Ve zpěvu se střídají Dušan Vitázek, Andrea Březinová, Radka Coufalová, Hana Holišová, Svetlana Janotová, Aleš Slanina, Alan Novotný, Hana Kováříková, Viktória Matušovová, Barbora Remišová a samozřejmě spolehlivá company. O hudební doprovod se postaral jako vždy orchestr Městského divadla Brno, tentokrát samozřejmě pod taktovkou Karla Cóna.

Kompaktní disk, jehož booklet zdobí fotografie jefa a Tina Kratochvilových a průvodní slovo Stanislava Moši je již v prodeji.

Foto: Jef a Tino Kratochvilové