Ještě před letními prázdninami zazní na scéně pražského Divadla Hybernia muzikál Johnny a bomba. Muzikál bude součástí bohatého programu Mezinárodního festivalu dětí 2014. Svou účast přislíbil i patron festivalu zpěvák, herec, tanečník, výtvarník, scénograf a držitel ceny Thalie Jan Kříž a jako speciální host vystoupí herec, zpěvák a tanečník Zbyněk Fric.

Příznivci díla světoznámého spisovatele Terryho Pratchetta, který se proslavil sérií o magické Zeměploše, už tuší, že vznikl na motivy jeho stejnojmenné knihy. Příběh mladých přátel, kteří vydávají do minulosti, aby odsud zachránili jednoho z nich, nepostrádá napětí a ani překvapivé rozuzlení. Johnny Maxwell a jeho kamarádi našli paní Tachyonovou, místní žebračku, která s sebou všude tahá vrzající vozík a několik igelitových tašek s pochybným obsahem. Tahle paní vlastní klíč k různým časům, různým epochám, a to včetně válečných dnů v Anglii roku 1941. Johnny a jeho přátelé, se tak ocitají v časovém příběhu, v němž jde o mnoho…
Muzikál Johnny a bomba na pódiu jedné z největších místních muzikálových scén budou hrát především děti a to včetně těch, které teprve začaly chodit do školy. Minulý rok přilákal muzikál Sněhová královna v rámci MFD více než tisícovku diváků.

“Velice rád jsem přijal patronát nad takovou akcí, jakou Mezinárodní festival dětí je. Je fantastické, když se někdo takhle věnuje dětem a dává jim možnost ve společnosti jiných dětí hledat svůj vztah k umění, ke kultuře. Pro některé z nich to může být i o nalézání svého talentu. Přivádět děti k hudbě a vůbec ke kultuře považuji za jednu z našich povinností vůči nim. Sám si podobné akce z dětství pamatuji, a ačkoliv možná nebyly velkého rozsahu, tak pro mě měly obrovský význam, ať už to byly pěvecké soutěže, vystoupení na koncertech základní školy nebo i sportovní akce. Tento projekt se mi moc líbí a věřím, že děti si ho moc užijí,” říká patron festivalu Jan Kříž.

Organizátorem festivalu je Hudební akademie Praha Pavla Zumrová, s.r.o. a spolupořadatelem je DDM SPEKTRUM hl.m. Prahy. Festival nabídne přehlídku uměleckých vystoupení různých národností, které spolu žijí v naší zemi.
Nejlépe to vyjadřuje motto festivalu “My si rozumíme”, které bude provázet veškeré, nejen umělecké dění na půdě jeviště i mimo něj. Představí se tak vedle českých protagonistů například japonští studenti vedle německých nebo italský či vietnamský umělecký tým a další.

Foto: Mezinárodní festival dětí