muzikál Děsnej pátek

Městské divadlo v Brně začalo zkoušet první muzikálovou novinku letošní sezony. Už 21. října se odehraje na Hudební scéně česká premiéra muzikálu Děsnej pátek. Titul byl zatím uveden pouze studijně ve Virginii, takže jde o první regulérní nastudování na světě. Režie se ujímá Petr Gazdík.

„Jmenuje se Ellie, má šestnáct let, ve škole se jí líbí kluk Adam, ale netroufá si ho oslovit a má pocit, že jí celý svět, zejména její matka nerozumí. Katherine bude čtyřicet, zítra se podruhé vdává, touží po tom, aby vše bylo perfektní a moc by si přála, aby ji její dcera Ellie pochopila a nepovažovala ji za nepřítele. Matka s dcerou. Ty dvě se prostě nedokáží domluvit, pochopit se, porozumět si navzájem, a tak se stane něco podivného, bláznivého, šíleného. Po jedné další hádce, kdy si obě přejí, aby ta druhá dokázala na svět pohlédnout jejíma očima, si vymění svá těla. Duše matky vstoupí do těla dcery a naopak. A tak začíná kolotoč bláznivých, nejen komických situacích, v nichž naše hrdinky musí strávit den v cizím těle. Matka se tak pokouší vypořádat s divočinou střední školy, zatímco dcera zjišťuje, co všechno má jako dospělá, navíc den před svatbou, za povinnosti,“ líčí děj dramaturgyně Klára Latzková.

Muzikál Freaky Friday vychází z filmové předlohy i u nás oblíbené komedie s názvem Mezi námi děvčaty. Není divu, že se nápaditá historka, dostává i na
divadelní prkna. Muzikál Freaky Friday měl premiéru v roce 2016 ve Virginii a jeho broadwayská premiéra se teprve chystá. Brněnské divadlo by rádo navázalo na tradici výjimečných velkolepých titulů, mezi které patří například Čarodějky z Eastwicku, Flashdance či Duch.

V hlavních rolích diváci uvidí Alenu Antalovou či Ivanu Vaňkovou v roli matky a Viktórii Matušovovou nebo Kateřinu Marii Fialovou v roli dcery. Roli snoubence si zahraje Lukáš Vlček a Petr Gazdík, prarodiče Jana Gazdíková nebo Hana Horká a Ladislav Kolář čiJan Mazák. V roli mladšího bratra Fletchera se na jeviště vrátí i přes svůj nízký věk již zkušení Adam a Josef Gazdíkovi. Text pro českou premiéru přeložili Petr Gazdík a Zuzana Čtveráčková, kostýmy navrhla Eliška Ondráčková – Lupačová a scénu vytvořil Emil Konečný. Hudební nastudování mají na starosti Dan Kalousek a Jakub Žídek, choreografie secvičí Carli Rebeccy Jefferson,