Kdo byla Marilyn Monroe? Chudá dívka, které padla Amerika k nohám? Rozechvělé ptáče, uvězněné v těle sexbomby? Labilní bytost, zmítající se v depresích a nejistotách? Nesnesitelná a nespolehlivá kolegyně? Přírodní filmový úkaz? Herečka, toužící zahrát si Grušeňku v Bratrech Karamazových, ale také dívka, která od dětství toužila projít se nahá při bohoslužbě v kostele? Idol, útočící výbušnou sexualitou a vyvolávající potřebou ochrany? Sen tisíců mužů a terč nenávisti stejného počtu žen? Lákavá barevná nálepka a reklama na sex? Ambiciózní umělkyně toužící po velkých dramatických rolích, která pak šokuje Hollywood „nejtenčími šaty na světě“? Na tyto otázky se v Klicperově divadle v Hradci Králové pokusí odpovědět nový autorský muzikál Radka Balaše a Ondřeje Brouska s názvem Marilyn.

Titulní roli ve zmíněném autorské projektu ztvární Kamila Sedlárová. Životní příběh Normy Jean, proslulé jako Marilyn Monroe, v podobě muzikálové podívané s náročnými pěveckými party, skvělými songy a doprovodí živá kapela. Na jevišti diváci uvidí kromě slavné divy také plejádu osobností, které zásadním způsobem prošly hereččiným životem, její tři manžely, matku, přítelkyně, velkého učitele, režiséry i herecké kolegy. Cesta do duše Marilyn Monroe tam i zpátky by měla být hlavním lákadlem k návštěvě Klicperova divadla!

Radek Balaš – Ondřej Brousek: MARILYN

Režie a choreografie: Radek Balaš
Dramaturgie: Jana Slouková
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Roman Šolc
Hudební nastudování: Pavel Horák

Hrají: Kamila Sedlárová, František Staněk, Jan Sklenář, Tomáš Lněnička, Hynek Pech, Jan Vápeník, Martina Nováková, Isabela Smečková Bencová, Marta Zaoralová, Natálie Holíková a další.

Premiéra na hlavní scéně 18. května 2013

Foto: Viktor Kronbauer