Do Pardubic přijede v pondělí 7. března jedna z největších hvězd českého hudebního nebe. Lucie Bílá se představí v komorním koncertu za doprovodu klavíristy Petra Maláska. Představení, které vyprodává sály po celé zemi, má výjimečnou atmosféru. Diváci se mohou těšit na večer plný známých hitů a nebyla by to Lucka se svým osobitým humorem, aby nepřidala i pár historek a vtípků.

„Budu se snažit dát lidem to, pro co si přijdou. Repertoár máme barevný, veselý, dojemný, vybraný především z lásky k hudbě ale i k divákům,“ slibuje Lucie Bílá. Druhým rokem dává Lucie více přednost koncertům v menších sálech před velkými zimními stadiony. Je tak blíž publiku a užívá si uvolněnou atmosféru představení, kdy do poslední chvíle netuší, o čem bude svým divákům vyprávět.

Program Lucie Bílé je během březnových dnů pěkně nabitý. Hned 1. března vystoupila v nitranském Divadle Andreja Bagára při příležitosti udělení Ceny Pavla Straussa za rok 2010 Jozefu Bednárikovi. Za klavírního doprovodu Petra Maláska zazpívala Tmu, Vzpomínky, Píseň samotářky a Desatero. Poté vstoupila do hledište a předala oceněnému panu Bednárikovi medvídka, kterého po cestě a ještě v šatně vlastnoručně ušila. Vzápětí zazpívala speciálně jemu píseň Jsi můj pán. Následně Lucku čekají čtyři reprízy muzikálu Carmen v Hudebním divadle Karlín a pak již zmíněná šňůra komorních koncertů s Petrem Maláskem – nejprve v Pardubicích a Krnově a 16. a 17. března také v Českém centru v Bruselu.

Lucie Bílá vystoupí v Východočeském divadle v Pardubicích v pondělí 7. března od 20 hodin.

Ilustrační foto: Josef Hrubý