Píše se rok 2060 a celý svět poslouchá skladby Michala Davida. Proto některé jeho písně zní v korejštině, sanskrtu, jazyce hua-hua afrických Zuluů, v hip-hopové verzi amerických raperů, jako operní árie i v typické romštině z osady Chánov. Dokonce po něm Ministerstvo školství chce AMU přejmenovat na DAMU – Davidovu akademii muzických umění! To už je ale pro skupinku intelektuálů a divadelních kritiků opravdu příliš. Vyšlou tedy dva vrahy do minulosti s jasným úkolem – “Je třeba zabít Davida”. Tito vrazi se zjevují v různých etapách života populárního skladatele, počínaje rokem 1980 a konče současnou tvorbou muzikálů pro Divadlo Broadway.

PR managerka produkce Martina Jandová prozradila, že se na scénáři podílela známá dvojice Genzer – Suchánek a tudíž se dá očekávat pořádná porce vtípků s prvky crazy parodie. Odtajněna je už také synopse příběhu. Oba zmínění vrazi jsou původem přihlouplými topiči, které skupina zachránců pravého umění vyšle pomocí stroje času splnit tajný úkol. Nepodaří se jim zabít malého Michala v klášteře, takže se o to pokouší během koncertu Kroků Františka Janečka v Lucerně pomocí elektrického proudu zavedeného do kláves. Ani to však nevychází. Zřejmě proto, že si na pomoc nepřizvali spartakiádní Poupata (pozn. autora). Přesouvají se proto do Davidova muzikálového období a počínají si opravdu rafinovaně: Převlékají se za ženské představitelky muzikálu Kleopatra. Takto se – zcela v duchu absurdní komedie – objeví na muzikálovém jevišti vedle skutečných představitelek těchto postav, takže tu máme rázem dvě Kleopatry. Inspicient je zděšen a spoluhráči si nevědí s takovou situací rady….A jak celý muzikál dopadne? Podaří se splnit úkol a Davida zabít, nebo bude celý svět i nadále odsouzen k poslechu jeho písní? To se dozvíme až při samotném uvedení 28.4. 2010 v Divadle Broadway.

Inscenace má vycházet z těch nejlepších tradic groteskních komedií, tak jak je známe zejména z filmové podoby. Kromě příběhu bude svoji určující roli hrát nejenom hudba Michala Davida a Zdeňka Bartáka, ale zejména vizuální, slovní i akční odkazy na známé postavy, situace a “hlášky” z různých filmových a muzikálových komedií. Hudba celé show vychází ze skladatelské dílny Michala Davida a Zdeňka Bartáka, autorem scénáře je za přispění Michala Suchánka a Richarda Genzera Petr Markov. Týmu inscenátorů tentokrát velí známý muzikálový režisér Radek Balaš.

Osoby a obsazení:
Profesor Rejžák: Ivan Vyskočil
Docent Vývrt (také Budha): Václav Svoboda / Jan Fiala
Dr. Natalická (také jeptiška Hildegarda): Bára Štěpánová / Vanda Konečná / Iva Pazderová
Ing. Leyden (také papež a Mojžíš): Roman Vojtek, Juraj Bernáth
Artur Narcisnegger (také Satan, Caesar a Muhammad): Martin Pošta, Tomáš Trapl, Bohouš Josef
Hugo Harafena (též Ježíš a archanděl Gabriel): Alan Bastien, Tomáš Beroun, Bohouš Josef
Láďa, údržbář: Alan Bastien, Tomáš Beroun, Bohouš Josef
Vláďa, topič: Jakub Wehrenberg, Martin Sobotka, Juraj Bernáth
Uklízečka Monika (též Kleopatra): Monika Absolonová, Ilona Csáková, Leona Machálková, Radka Fišarová, Linda Finková, Vanda Konečná

Foto: Produkce Divadla Broadway a Jiří Herman

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal