Ilustrační foto: Martina Root

V pátek 17. května 2024 proběhne v Plzeňské Prazdroji ve znamení oslav 50. výročí působení záchranné služby na Plzeňsku, Součástí celodenního atraktivního programu pro odbornou i širokou veřejnost bude i koncert muzikálových hvězd DJKT Plzeň. Zhruba od 19:15 zazpívají v hodinovém bloku muzikálových melodií Stanislava Topinková – Fořtová, Jozef Hruškoci, Lucie Pragerová, Martin Holec, Natálie Dvořáková a Dušan Kraus. Všichni muzikáloví příznivci jsou zváni, vstup na akci je zdarma.

A na jaký program se můžete těšit? Celý koncert otevře elodie Back from the Edge. Následovat budou melodie z muzikálů Dracula, Jesus Christ Superstar, Aida, Sounset Boulevard, Evita, Funny Girl, Zpívání v dešti, Les Misérables nebo Something Rotten. V samém závěru koncertu se samozřejmě můžete těšit na legendární Můj čas ze seriálu Sanitka.

Už plných padesát let totiž jezdí v plzeňských ulicích sanitky zdravotnické záchranné služby. Poprvé vyjely takzvané „úrazovky“ z bran Fakultní nemocnice na Borech v roce 1974. Zatímco před padesáti lety šlo o jedinou sanitku Škoda 1203 v nepřetržitém provozu, dnes plzeňské ulice brázdí 10 – 15 výjezdových skupin. A po Plzeňském kraji dalších třicet.

Takové výročí je samozřejmě důvodem k pořádné oslavě. Tu krajští zdravotničtí záchranáři plánují na pátek 17. května a zvou na ni krom současných i bývalých kolegů také širokou veřejnost. Na děti i dospělé čeká celodenní atraktivní program v areálu Plzeňského Prazdroje, který odstartuje oceňování jednotlivých osobností za zásluhy při rozvoji záchranné služby. Po poledni přiletí vrtulník letecké záchranné služby AČR a celou řadu dynamických ukázek předvedou všechny složky IZS. V podvečer vystoupí mažoretky, tanečníci a po 19. hodině začne zmíněný velký koncert muzikálových melodií v podání hvězd DJKT Plzeň. Celou párty uzavřou hudební vystoupení skupin Way to a Podvraťáci.

Těšíme se na Vás v Plzeňském Prazdroji 17. května od 10 do 22 hodin!