Ilustrační foto: Plzeňská filharmonie

Dalším koncertem z abonentní řady D plzeňské filharmonie potěší v neděli 11. listopadu odpoledne filharmonici děti i jejich dospělí doprovod. Malí i velcí se totiž zábavnou formou dozvědí spoustu zajímavostí o hudebních skladatelích.

Pořad přibližuje hudební génie z obyčejné lidské stránky, přibližuje jejich lidské vlastnosti a vy máte tak šanci dozvědět se, jací vlastně byli. Podivíni nebo normální lidé? Bonviáni či nesnesitelní puntičkáři? Milovaní tatínci či postrachové rodin? Jací byli někteří z největších světových skladatelů v životě? Jak komunikovali se svým nejbližším okolím, jak s kolegy hudebníky a jak s dalšími velikány umění? Čemu se vyhýbali a na čem „si ujížděli“? Nový pořad Plzeňské filharmonie pojednává o legendárních komponistech s úctou, ale i laskavým pochopením jejich poklesků a slabůstek.

Pořad nazvaný ´Co má mistr nejraději se koná od 16.30 hodin ve studiu Českého rozhlasu. V hlavní roli vystoupí Svatopluk Schuller. Autorem scénáře je Martin Pášma, hudbu vybral a připravil Tomáš Ille. Filharmonii bude dirigovat Tomáš Brauner.