Divadlo Na Maninách a KVArt Production s.r.o. uspořádaly pro média a partnery setkání na zkoušce připravovaného muzikálu Doktor Faust. Součástí byly hudební a režijní ukázky, prostor byl také pro rozhovory a focení s umělci, kteří v muzikálu budou hrát. Zkoušky se zúčastnili například Natálie Grossová, Dita Hořínková, Tomáš Trapl, Zbyněk Fric, Radim Schwab a další.

Muzikál Doktor Faust - Natálie Grossová / Markétka
Muzikál Doktor Faust – Natálie Grossová / Markétka

Autoři muzikálu Doktor Faust

Jedná se o nový původní český muzikál, který je výsledkem mnohaleté spolupráce hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka a textaře a scénáristy Jana Batysty. Dramaturgie a režie se ujal David Cody.

Vojtěch Adamčík, Jan Batysta - autoři
Vojtěch Adamčík, Jan Batysta – autoři

„My jsem se spoluautorem, Honzou Batystou narazili na téma Fausta přibližně tak před osmi lety. Tenkrát nás to hrozně uchvátilo a řekli jsem si, že tu látku musíme zpracovat….“, řekl nám Vojtěch Adamčík. Dále pokračoval: „tak jsme napsali dvě písničky a velmi záhy jsme zjistili, že vlastně ta látka byla na náš věk tak složitá, že jsme ji nebyli schopni uchopit. A zhruba před dvěma lety jsme se k tomu vrátili a už jsme si říkali, že už je možná ten správný čas a začali jsme psát. A shodou okolností nám do toho přišlo Divadlo Na Maninách a KVArt Production a nabídli nám, že by ten muzikál uváděli v Praze….“

Na zkoušce zaznělo několik skladeb nové původní hudby, která vystihuje dané téma, prostředí a okolnosti ústředního motivu. Můžeme se těšit na ostřílené herce muzikálové scény, ale také na nováčky a novou mladou krev. Dramatické scény doplňují tanečníci, kteří na zkoušce předvedli vynikající výkony a je na co se těšit.

Autor hudby nám k tomu řekl: „My si obecně s Honzou i s panem režisérem, Davidem Codym zakládáme na tom, že chceme dávat šance všem. A to si myslím, že se na tom obsazení velmi projevilo, že v každém charakteru je minimálně jedna alternace nějakého člověka, který není mediálně známý a je to pro ně velká příležitost se ukázat ve velkém muzikálu.“

foto ze zkoušky
Doktor Faust – foto ze zkoušky

Rockově laděný muzikál nebude ale pouze o lásce mezi Faustem a Markétkou, jak by se mohlo na první pohled zdát. S ohledem na tématiku díla zpracoval autor libreta charakter Mefistofela tak, aby byl ztvárněn dvěma herci – mužem a ženou. Ďábel tedy vstoupí na jeviště hned ve dvou podobách, které se navzájem doplňují. Žena Fausta svádí a ovlivňuje a muž mu dává podněty a nabídky. Necháme se překvapit, jaké lsti jsou na Fausta připravené.

Představení divadlo uvede za účasti živého orchestru a premiéra je plánována na čtvrtek 22. září 2022.