Muž z La Manchy, Divadlo Na Prádle

18. května se na českou scénu vrátí legendární muzikál Muž z kraje La Mancha. V anglickém originále jej uvede pražské Divadlo na Prádle v mezinárodním obsazení. Diváci se mohou těšit na Annu Fialovou i herce z Dallasu. Většina herců pak pochází z anglicky hrajícího souboru Prague Shakespeare Company.

V hlavní roli se představí americký herec Lane Davies, který se hrál i v kultovních televizních seriálech Santa Barbara nebo Dallas. zahraje si i britská velvyslankyně Jan Thompsonová, která už patří mezi stálé herce Prague Shakespeare Company.

Pod půlstoletí starým dílem je podepsáno autorské trio Mitch Leigh (hudba), Dale Wasserman (libreto) a Joe Darion (texty písní). Muzikálový příběh na nestárnoucí quijotovské téma volně vychází z nejznámějšího románu Shakespearova současníka Miguela de Cervantese. Děj přivádí diváky do sevillského vězení, kde Cervantes se svým věrným sluhou čeká na inkviziční soud. Aby obstál před spoluvězni, rozehrává s nimi svoji hru o potulném rytíři smutné postavy Donu Quijotovi, věčném snílkovi, jehož boj s větrnými mlýny obyčejní smrtelníci dodnes považují za čiré bláznovství. Příběh autora i jeho románového hrdiny se symbolicky protnou v touze ochraňovat slabé a snít neuskutečnitelné sny. Právě v tom je jeho věčné poselství, neboť kousek snílka je snad v každém z nás!

„Hra je inspirovaná skutečným soudním procesem se Cervantesem jako heretikem. V průběhu představení se setkáte s dalšími postavami jako Sancho Panza, Antonia, Aldonza a samozřejmě uslyšíte všechny ty úchvatné písně, které se staly klasickými hity. Nezapomenutelná je skladba Impossible Dream, kterou převzali i zpěváci jako Elvis Presley a Frank Sinatra,“ říká producent představení Bob Boudreaux. K českému titulkování produkce využívá zdařilý český překlad Pavla Šruta. Muzikál v nedávné minulosti uvedla řada českých divadel, např. DJKT Plzeň, VCD Pardubice, HD Jihlava nebo pražská Fidlovačka.

 

Muž z La Manchy, Divadlo Na Prádle

Foto: Prague Shakespeare Company