Legendární hudební komedii Kdyby tisíc klarinetů z autorské dílny Suchý – Šlitr uvede už dnes a zítra v premiérách pražské Divadlo pod Palmovkou. Slavnou filmovou předlohu natočili v roce 1965 režiséři Ján Roháč s Vladimírem Svitáčkem.

Zábavný příběh o zázračné proměně zbraní v hudební nástroje, která zamotá hlavy obyčejným pěšákům i jejich nadřízeným a nakonec vyústí v televizní show, protože i zázraky jsou zpeněžitelné jako cokoliv jiného, je dnes snad ještě aktuálnější než v době svého vzniku. Podobně jako písničky Suchého a Šlitra, které s odstupem času získaly na působivosti a kráse. Živá a rozpohybovaná revuální hra plná vtipných i dojemných situací, překvapivých zvratů a písničkových čísel slibuje především skvělou zábavu. Ve filmu krom řady slavných herců (např. Vlastimil Brodský, Jiří Menzel, Martin Růžek, Jana Brejchová…) vystupovaly i tehdejší hvězdy pop music, například Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Waldemar Matuška či Pavlína Filipovská. Chybět samozřejmě nemohly ani legendy divadla Semafor – Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Naďa Urbánková, Lilka Ročáková a špičkoví muzikanti z nejrůznějších pražských souborů ( Václav Hybš, Karel Krautgartner, Karel Vlach, Ferdinand Havlík, Rudolf Rokl nebo Ladislav Štaidl).

Divadlo pod Palmovkou v inscenaci Kdyby tisíc klarinetů nabídne originální pohled na divadlo a písničky „zlatých šedesátých let“, které ovšem bude nahlížet současnýma očima. Nové aranžmá písní připravuje režisér Jan Vondráček. Hudební ochutnávku z připravovaného muzikálu dostali novináři už na veřejné předváděčce 7. října tohoto roku, jíž se osobně zúčastnil i Jiří Suchý.
„Písničky Šlitra a Suchého se tak trochu jako bumerang vrátily na jeviště tohoto divadla po 53 letech. Téměř nikdo už totiž neví, že 19. a 20. února 1959 na tomto jevišti, na těchto prknech, vůbec poprvé na divadle zazněly písně nesmrtelné dvojice Š+S,“ upozornil přítomné moderátor akce, herec Radek Zima.

Osoby a obsazení:

VOJÍN SCHULZE: Radek Valenta
PODPORUČÍK KLAUS: Hynek Chmelař j.h.
VOJÍN HUBERT: Ondřej Kavan
TEREZA: Kateřina Šildová j.h.
PLUKOVNÍK HELMUTH: Dušan Sitek
SERŽANT STELLA: Barbora Valentová nebo Magdalena Zimová j.h.
ŠÉF TELEVIZE TELVIS: René Přibil
BENJAMIN NOVÁK: Radek Zima
1. PARAŠUTISTA: Jan Teplý j.h.
2. PARAŠUTISTA: Jan Konečný
KOMIK: Otto Rošetzký
INŽENÝR: Karel Vlček
ANITA: Jitka Sedláčková
BRIGITA: Simona Vrbická
CECILA: Hana Seidlová
KUCHAŘ: Václav Vostarek
a company, muzikanti a představitelé dětských rolí

Foto: Divadlo pod Palmovkou