V režii renomovaného Stanislava Moši a v hvězdném obsazení uvede už 25. a 26. listopadu v premiérách pražské Divadlo pod Palmovkou jeden z nejúspěšnějších světových muzikálu Chicago. Scéna tak pokračuje v linii svých moderních hudebních inscenací, které spojují jak výborné činoherní herecké výkony, tak i silné, atraktivní příběhy se zpěvem a tancem. V předminulé sezoně byl na tomto jevišti s úspěchem uveden muzikál Sugar – Někdo to rád horké, který se setkal s velkým ohlasem, podobný úspěch v minulosti sklidila i Krejcarová opera a muzikál Edith a Marlene, jenž se drží na repertoáru už neuvěřitelných dvanáct let.

Muzikál Chicago nabízí velmi zábavnou podívanou. Koho by nezajímala korupce, bulvární boj, sexy vražednice, násilí i notná dávka černého humoru, vše okořeněné populárními hity a strhujícími tanečními čísly. Ne nadarmo broadwayská inscenace získala cenu Tony Award. Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na slavný film z roku 2002 v režii Roba Marshalla, kde hrály hlavní postavy takové hvězdy jako Catherina Zeta-Jones, Renée Zellweger a Richard Gere. Film muzikál nesmírně zpopularizoval a přidal k nejvyššímu ocenění divadelnímu i filmové – Oscara za nejlepší film roku 2002. Muzikál kritizuje zkorumpovanou a zločinem a jazzem prodchnutou americkou společnost dvacátých let 20. století. Podle hry Maurine Dallas Watkinové jej napsali Bob Fosse a Fred Ebb s hudbou Johna Kandera. Hlavní postavy, vražedkyně a po slávě toužící krásky Velma Kellyová a Roxie Hartová, se setkávají v ženské věznice a s pomocí proslulého advokáta Billyho Flynna všemi (především ženskými) zbraněmi bojují o přední stránky novin a titul „vražedkyně týdne“.

„Je to jazzová opera plná ironie, sarkasmu a kyselého úsměvu nejenom nad realitou Chicaga prolezlého zločinem, ale rovněž nad realitou naší současnosti, kdy se nám skrze média lže do očí a vytváří se virtuální realita, která často nesouvisí s tím, jak je to doopravdy. Advokát Billy Flynn dokáže z čiré vražedkyně udělat světici,” dodává režisér inscenace Stanislav Moša.

Fred Ebb, Bob Fosse, John Kander: CHICAGO

Režie:Stanislav Moša
Překlad: Ivo T. Havlů
Scéna: Jaroslav Milfajt
Kostýmy: Andrea Kučerová
Choreografie: Aneta Majerová
Hudební nastudování: Irena Pluháčková a Ondřej Tajovský
Dramaturgie: Ladislav Stýblo

V hlavních rolích uvidí diváci Petru Jungmanovou jako VELMU KELLYOVOU (roli studuje zároveň i Jitka Čvančarová, která však vystoupí až po mateřské dovolené) a Martinu Sikorovou nebo Petru Doležalovou jako ROXIE HARTOVOU. Dále hrají Radek Valenta nebo Radek Zima (BILLY FLYNN), Jan Teplý nebo Radek Zima (AMOS HART), Hana Seidlová (MÁMA MORTONOVÁ), Dušan Sitek nebo Ivan Jiřík (KONFERENCIÉR), Dita Hořínková (MARY SUNSHINEOVÁ), Jan Konečný, Ondřej Kavan, Zuzana Čapková a další.

Ilustrační foto: Loga muzikálu Chicago