V těchto dnech vrcholí přípravy nového českého hit muzikálu Děti ráje, který bude mít premiéru 14. listopadu v pražské GoJa Music Hall na holešovickém výstavišti. Do zkoušek se už zapojila po nemoci i mediálně sledovaná zpěvačka Iveta Bartošová, která slibuje, že jednu z hlavních rolí zvládne do premiéry nazkoušet. Produkce muzikálu se již také podílí na charitativních aktivitách a v úterý 3. listopadu předali její zástupci Michal Běloušek a Viktor Mráz prezidentce Nadačního fondu Kapka naděje Vendule Auš Svobodové vstupenky na jedno z prvních představení. Více než sto lístku získají uzdravení dětští pacienti motolské nemocnice.
Předání daru se uskutečnilo ve zmíněné GoJa Music Hall, kam se po delší době navrací muzikálový žánr a zúčastnila se ho jedna z uzdravených dívek. „ Jeden z projektů Kapky naděje na hematologicko-onkologickém oddělení a transplantační jednotce ve FN Motol je Kruh naděje. Jeho cílem je psychosociální podpora děti a rodičů. V jeho rámci se snažíme dětem zpříjemnit léčbu třeba právě návštěvou divadla,“ říká prezidentka NF Kapka naděje Vendula Auš Svobodová.

Nový písničkál by v českém pojetí měl koncepčně připomínat veleúspěšnou hudební komedii Mamma Mia a slibuje nejen zajímavě vystavěný scénář z pera Sagvana Tofiho, ale také příjemné melodie 80.let s originální hudbou a texty Michala Davida, Františka Janečka, Zdeňka Bartáka, Vítězslava Hádla, Richarda Bergmana, Františka Řebíčka, Eduarda Pergnera, Jaroslava Machka a Pavla Vrby. Režie se ujal renomovaný muzikálový bard Petr Novotný, v současné době kmenový režisér Východočeského divadla v Pardubicích, který nastudoval celou řadu produkcí v Praze, Plzni, Pardubicích a celé řadě dalších divadel. Diváci se mohou těšit na takové pecky, jako jsou Decibely lásky, Poupata, Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Každý mi Tě lásko závidí a další skoro tři desítky legendárních písní. V hlavních rolích dvou „dýžejů “ Toma a Stanleye se vystřídají Sagvan Tofi, Petr Kutheil, Lukáš Vaculík, Braňo Polák a Martin Zounar, romantika Michala hraje František Pytloun nebo Tomáš Löbl, jeho spolužačku Evu Petra Doležalová, Michaela Sejnová, Kájinu pak Martina Cerhová a Hana Kubinová. Po dvaceti letech se Eva, tentokrát v podání Ivety Bartošové či Michaely Noskové, znovu setkává se svou první velkou láskou Michalem (Bořek Slezáček, Jan Kříž) a nekonečný milostný příběh se vrací v podobě sblížení její dcery Báry (Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti) a Michalova syna Mickeyho (Michael Foret, Michal Hudček).
Jak už bývá v našich muzikálech zvykem, v inscenaci se opět setkají jak hvězdy české pop music, tak finalisté nejrůznějších pěveckých televizních soutěží.

Foto: Produkce muzikálu Děti ráje – Tomáš Martinek