Jak nám sdělila Naďa Machková z produkce hudební hry KUDYKAM, dlouho očekávaný výběr písní vychází na hudebních nosičích už 12. října. Na jevišti Státní opery Praha pak zazní dílo poprvé 21. října tohoto roku.
CD Kudykam je s celkovou stopáží 57 minut „nejdélehrající“ deskou v pětadvacetileté historii spolupráce klasiků českého šansonu. „Žádné z našich pěti předchozích alb nepřesáhlo 43 minut,“ potvrzuje Michal Horáček a dodává: „Kudykam obsahuje třináct písní a jeden bonus. Více už jsem si trpělivost posluchačů pokoušet netroufal. Proto jsem musel nechat stranou i píseň nazpívanou samotným Petrem Hapkou (spolu s Jiřím Lábusem a Michalem Pavlatou) a také song s Lucií Bílou…“
Kudykamovský výběr obsahuje „klasiku“ z dílny H+H V Penziónu Svět, Smích z vedlejšího pokoje a Rozeznávám, výrazně však převládají novinky psané přímo pro lyrikál Kudykam. Jedna z nich se už stačila usadit v paměti posluchačů českých rádií – pilotní singl v květnu vypuštěný do éteru. Duet Přišlo mi to vhod, který nazpívala Jana Lota a Richard Krajčo, s chytlavou hapkovskou melodií a něžným horáčkovým textem o tom, jak mi přišlo vhod, že usnulas tu nepřikrytá, tvá pleť jak okno, za nímž svítá, a já byl ten, co jenom špitá o tom, co mu přišlo vhod… by se mohl stát další trvalkou. Sám Michal Horáček se však při psaní vůbec nezaobírá myšlenkou, zda se píseň stane hitem: „Naším cílem není psát jednotlivé hitové písničky. Máme mnohem vyšší ambici: vytvořit sledované, diskutované, poslouchané projekty, tedy celá alba.“ Právě takové, jako je Kudykam.

Posluchači se mohou těšit na tyto písně a interprety:

1. V Penziónu Svět – Jan Maxián
2. Hladiny – Karel Dobrý
3. Svatí podél cest – Lenka Nová
4. Rozeznávám – František Segrado
5. Štvanice – Karel Dobrý
6. Havrani na sněhu – Ondřej Ruml
7. Člověk je rodem tanečník – Csongor Kassai
8. Smích z vedlejšího pokoje – Jan Sklenář
9. Můj Bože, to je krásný den – Lucia Šoralová a Vojtěch Dyk
10. Ptákoviny – Ondřej Brzobohatý a Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Ondřej Ruml
11. Tolik běsů, tolik víl – Lucia Šoralová
12. Přišlo mi to vhod – Jana Lota a Richard Krajčo
13. Tante cose da veder´- Vojtěch Dyk
14. Bonus – Tante cose da veder´- Karel Gott

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.