Dalšího úspěchu se dočkalo Městské divadlo v rámci svého letního hostování v zahraničí, tentokrát na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji. Festival hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory. Divadlo, koncerty, ale také výrazné filmy světové kinematografie se představují téměř všude: v divadlech, halách, hotelech, terasách, na zahradách i v ulicích.

Brněnský soubor do přímořského města přivezl svou verzi muzikálu West Side Story. Hrálo se v kouzelné atmosféře amfiteátru Letní scény pro čtyři tisíce diváků, kteří se zaujetím sledovali onen známý příběh nenaplněné lásky – s nadšením reagovali už v průběhu představení po jednotlivých hudebních i velkých tanečních číslech. Po závěrečném tónu diváci aplaudovali umělcům téměř čtvrt hodiny vstoje.

Inscenaci West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša v roce 1996. Už tehdy, po premiéře, byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Verze této známé brněnské scény se stala událostí a není divu, že kromě tuzemských jevišť slavila úspěchy také v Belgii, Dánsku, Chorvatsku, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Slovinsku, či v sousedním Slovensku. Muzikál inspirovaný příběhem Shakespearova Romea a Julie je zkrátka nadčasový. Souboj dvou pouličních gangů Tryskáčů a Žraloků o vládu v jejich teritoriu, láska, agresivita, rasismus a šikana – to všechno jsou motivy vskutku věčné, stejně jako řada hitů z tohoto muzikálu, nazpívaných hvězdami světové klasické i populární hudby – Somewhere, Maria, Tonight či America.

“Westka” se, po úspěchu v Chorvatsku, vydává nyní do Rakouska. V Gars am Kamp se představí třítisícovému publiku v rámci festivalu „Opern air” dvěma reprízami 12. a 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.