LES MISÉRABLES – BÍDNÍCI, nejúspěšnější muzikál všech dob, odstartovali v pátek 14. září v pražské GoJa Music Hall novou divadelní sezonu zcela netradičním představením. Na jevišti se během jediné reprízy vystřídaly pod režijním vedením Petra Novotného všechny alternace tohoto nastudování. Po představení společenský večer plynule pokračoval oslavou osmašedesátých narozenin producenta Františka Janečka.

V roli Jeana Valjeana si v jeho dvaačtyřicáté repríze postupně zazpívali David Uličník, Marian Vojtko i nová posila muzikálu Petr Gazdík, herec, zpěvák, režisér a zároveň šéf muzikálového souboru Městského divadla Brno, v roli Javerta Daniel Hůlka, Tomáš Bartůněk a Josef Štágr, v roli Fantiny Kateřina Brožová, Jitka Čvančarová i Petra Peterová, v roli Eponiny Magda Malá a Vlaďka Skalová, v roli Madame Thénardier Marta Jandová a Renáta Podlipská, v roli Thénardiera Filip Čapka a Jan Urban, v roli Cosetty Tereza Vágnerová a Hedvika Tůmová, v roli Mariuse Pavel Vítek, Tomáš Löbl a Josef Vágner a v roli revolucionáře Enjolrase Michael Foret a Michal Skořepa. Na jevišti chyběla kvůli dalším pracovním povinnostem jen „Thénardierka“ Monika Absolonová, jež dorazila na oslavu před půlnocí. Zanedlouho do incenace naskočí i další nová posila, Gabriela Partyšová, a ztvární divácky vděčnou úlohu Eponiny.

Mezi hosty zcela zaplněného divadla nechyběli například Karel Gott, Jan Neckář, Hana Zagorová, Karel Vágner, Jiří Adamec s manželkou Janou, Vendula Svobodová nebo Janis Sidovský.
„Hostů jsem měl celé divadlo, byli tu moji blízcí, přátelé, kamarádi i kamarádky a speciální představení bylo tím nejhezčím dárkem, jaký jsem mohl dostat. Bídníci jsou mojí srdeční záležitostí a nejkrásnějším muzikálem, jaký kdy byl a jaký kdy bude,“ nechal se slyšet František Janeček.

Foto:
1, 2) Michal Škvor
3, 4) Archiv muzikálu Bídníci
Všechny snímky naší redakci laskavě poskytla prostřednictvím A.Ježkové produkce muzikálu Bídníci