BRNO
Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na doplnění souboru baletu.
Pozor – konkurz je vypsán pouze pro tanečníky – muže!!!
Uskuteční se v sobotu 6. června 2009 od 10 hodin.
Součástí konkurzu je trénink klasického baletu a moderních tanečních technik.
Přihlášky se stručným životopisem a fotografií lze posílat na e-mail: ondricek@mdb.cz

PRAHA
V pátek 29.května se v Hudebním divadle Karlín bude slavit. Muzikál CARMEN Franka Wildhorna, který měl na této pražské scéně světovou premiéru začátkem října loňského roku, totiž právě tento den zaznamená 100.reprízu!
Naprostá většina představení byla během jarních i podzimních sérií zcela vyprodána, takže divadlo ve svém předběžném programu do konce letošního roku i nadále tento titul výrazně favorizuje. Po premiérové sérii Polské krve bude Carmen na programu prakticky denně od 23.září až do konce listopadu, jen nedělní odpoledne bude vždy patřit již zmíněné Nedbalově klasické operetě. V prosinci pak nasazuje HDK ostatní repertoár, to znamená Producenty, Limonádového Joea, Čardášovou princeznu, Noc na Karlštejně a Polskou krev.
100. “narozeniny” oslaví Carmen po pátečním večerním představení za účasti vedení divadla, novinářů, umělců a dalších hostů.

PLZEŇ
16.června se s plzeňskými diváky bohužel v derniéře rozloučí klasický americký muzikál Richarda Rodgerse a Oscara Hammersteina Carousel, který na scéně Velkého divadla uvádí soubor operety DJKT v překladu Michaela Prostějovského a v režii Romana Meluzína od loňského března.
Příběh romantického muzikálu vypráví o lásce frajerského kolotočáře Billyho a mladičké Julie mezi každodeními problémy a starostmi kdesi na americkém maloměstě na konci 19. století. Láska a ideály nejsou vždy takové, jaké si je představujeme ve svých snech. V takových chvílích je těžké nejít cestu k tomu druhému a ještě těžší je hledat pro své skutky odpuštění a smíření. Právě spojení běžného života a muzikálové hudby je dodnes považováno za milník, kterým autoři dali vzniknout novému žánru – muzikálu se silným příběhem. Písně z muzikálu obletěly doslova celý svět. Nejslavnější z nich You ll never walk alone (Kráčíš tmou, ne však sám) je v repertoáru mnoha známých interpretů populární hudby a stala se dokonce hymnou fotbalových klubů.
Přestože Carousel celosvětově patří mezi nejoblíbenější klasické muzikály, v Plzni zazněl v české premiéře a nebyl zdejším publikem zprvu zcela pochopen a doceněn. Škoda, že jej divadlo stahuje ve chvíli, kdy poslední tři reprízy zaznamenaly velmi dobrou návštěvnost kolem 90%. Rovněž na derniéru už zbývá poslední necelá padesátka vstupenek. Pokud tedy chcete vidět a slyšet dílo, které tvoří významnou součást muzikálové historie, neváhejte s nákupem vstupenek. Dramatický příběh, skvělé melodie a rozsáhlé baletní scény jistě za vidění stojí.

Pokud by vám návštěva Plzně nevyšla, můžete se alespoň zaposlouchat do nádherných melodií Carouselu, například z londýnské verze z roku 1993. Jedná se o výběr 15 hudebních čísel, která jsou však velmi rozsáhlá a mají celkovou délku téměř 80minut. CD nabízí Soundofmusic.de za cenu 11,95€.
Zmíněné CD můžete objednávat zde

Foto: Pavel Křivánek /Carousel/, HDK /Carmen/ a program DJKT