Richard Pachman s kmotřencem Petrem, foto: Vítězslav Sladký

Příjemnou atmosféru vytvořil hudebník, spisovatel, zpěvák a neposlední řadě i malíř Richard Pachman pro své nejbližší přátele v pražské kavárně Café AdAstra.  V podvečer 3. ledna zde proběhla vernisáž už 101. výstavy umělcových olejomaleb. V kavárně v Podskalské ulici pracují lidé s handicapem.

„Má 101. výstava obrázků je zajímavá tím, že z ulice vypadá úplně jinak, než z kavárny, protože obrazy visí v párech „zády“ k sobě. Děkuji Café AdAstra za krásný večer s vernisáží i všem, kteří přijdou do této útulné kavárničky pobýt,“ říká Richard Pachman s tím, že výstava potrvá až do 2. února. a nese název Světlo. „Pokud každý z nás budeme jedním paprskem světla, můžeme jím zalít celé universum,“ dodává drobné motto Richard.

Vernisáž olejomaleb Světlo, foto: Vítězslav Sladký

Richard Pachman je nesmírně charismatickým, všestranně zaměřeným umělcem, s nevídaně pozitivním přístupem k životu i vlastní tvorbě. Kdysi nešťastnou náhodou požil u přátel na chalupě louh, který byl v láhvi od balené vody. Došlo k poranění a zúžení jícnu, takže zpěvák, v té době přezdívaný „český Vangelis,“ nejenže nemohl vystupovat, ale řadu měsíců mu činilo potíže polykání a přijímání jakékoli potravy. Jak ale sám říká, nehoda měla i své opodstatnění v jeho životě – sice na čas přerušila slibně nastartovanou kariéru, ale otevřela mu i nové obzory a odlišné vnímání života. Po návratu na koncertní scénu se jeho tvorba více orientuje směrem k duchovní hudbě, esoterice a začal se výrazně prosazovat i jako malíř. Vydal tři desítky CD, napsal několik knih, vytvořil řadu scénických pásem a několik muzikálů. V dubnu letošního roku se v Praze odehraje premiéra jeho Pašijí.

Vernisáž olejomaleb Světlo, foto: Vítězslav Sladký