6. června 2015 se v plzeňské hale Lokomotiva uskutečnilo Mistrovství České Republiky Tap Dance, jedna z nejprestižnějších stepových akcí roku 2015. Vyhlašovatelem byla největší taneční organizace v ČR – Czech Dance Organization (CDO), organizátorem občanské sdružení K.R.O.K. a Step by step studio. Vůbec poprvé se tato akce, které se zúčastnilo více než 500 tanečníků, konala v Plzni. Záštitu nad Mistrovstvím České republiky ve stepu převzala náměstkyně primátora města Plzně Eva Herinková.

„Stepování, jako zvláštní a nádherná taneční disciplína, prožívá v posledních letech velký rozmach. Do Plzně se sjela půl tisícovka tanečníků z 20 tanečních kolektivů zápolit nejen o národní mistrovské tituly, ale také o nominace na mezinárodní soutěže Mistrovství světa a Evropy,“ říká Jiří Paulů, vedoucí soutěže, manažer Legislativy a Dotačních programů CDO.

Mistrovství ČR ve stepu se pořádá již od roku 1989. Soutěží se podle soutěžního řádu International Dance Organization (IDO). V předchozích letech se MČR konalo v Praze a Brně, letos poprvé se odehrálo v Plzni. V hale se celý den v bouřlivé atmosféře utkávaly nejlepší české stepové taneční školy, soutěž začínala v brzkých ranních hodinách a protáhla se až do pozdních večerních hodin. V porotě, která výkony soutěžících hodnotila, usedlo osm špičkových nezávislých odborníků: Jozef Stolárik (Slovensko), Ruben Sanchez (Španělsko), Alexander Ostanin (Ukrajina), Carli Jefferson (Velká Británie), Zdeněk Pilecký (ČR), Jarka Heissigerová (ČR), Otto Kočí (ČR) a známý tanečník, stepař a muzikálový choreograf Pavel Strouhal.

Nakonec se nejúspěšnější taneční školou stala TŠ R+P Brno následovaná TS No Feet, Tap Academy Prague a TS Andrea. Z plzeňských tanečníků se na Mistrovství Evropy, které bude 3. – 4. 7. v Praze, nominovaly na postupových místech dvě skupiny: Z pořádajícího Step by step studia Malá skupina Juniorů se skladbou Xin Hay a ze studia Shuffles Formace Adults se skladbou V rytmu funku.

Foto: Step by step studio Plzeň (Junioři Xin Hay)