Kamila Nývltová, ilustrační foto: Zdeněk Mayer

Ústecké Severočeské divadlo má za sebou náročné konkurzy na role v muzikálu superlativů Bídníci (Les Misérables). Přijelo přes dvě stě zpěváků a zpěvaček.

„Na každou roli jsme vybrali až čtyři interprety, které budeme posílat ke schválení originální produkci do Londýna,“ říká ředitel ústecké opery a zároveň dirigent divadla Miloš Formáček. „Všichni stojí na stejné startovní čáře. Londýnskou agenturu nezajímá, zda se jedná o slavného zpěváka, který už vydal několik CD, anebo talentovaného nováčka. My navrhujeme například Kateřinu Brožovou, Petru Peterovou, Janu Adamcovou, Michaelu Noskovou a z mužů Tomáše Savku či Pavla Vítka,“ dodal ředitel.

Miloše Formáčka také potěšilo, že se vůbec podařilo licenci na tak prestižní dílo získat. „Znamená to jediné: Svět už s Ústím počítá a staví naše divadlo do stejné řady jako ostatní česká muzikálová divadla, která většinou ale pracují s mnohem větším rozpočtem,“

„Takový konkurz naše divadlo zažilo poprvé a velkým zájem zpěváků i zpěvaček nás samozřejmě těší,“ doplňuje tajemnice divadla Alena Vaicová.

 

Premiéra slavného muzikálu by se měla odehrát už letos v listopadu a režírovat jej bude spoluproducent Martin Novotný.