Známý pražský hudební klub Solidní nejistota praskal první listopadové pondělí ve švech. Hudební skladatel, klavírista, zpěvák, výtvarník, spisovatel a stálý spolupracovník naší redakce Richard Pachman oslavoval 20 let ve světě hudebního průmyslu a pokřtil CD Pachman.cz The Best of 1990 – 2010 a DVD se záznamem multimediálního představení Egypt – Princ Amun, které se s úspěchem hraje v sálech po celé republice.

Výjimečné příležitosti si žádají výjimečné hosty. A v Solidní nejistotě se tentokrát sešla opravdu obdivuhodná parta významných umělců. Samotného křtu se pak ujala šestice krásných kmoter: Muzikálová a operetní zpěvačka a blízká Richardova umělecká spolupracovnice Dita Vích Hořínková, moderátorka Kamila Moučková, playmate Martina Gavriely, muzikálová herečka Míša Nosková, Česká Miss 2009 Iveta Lutovská a nestárnoucí šarmantní herečka Květa Fialová. Ta byla Richardovým zpěvem naprosto unešená:
„Takto si představuji ‚krásného člověka‘ – ne zvnějšku, i když taky nevypadá špatně, ale takových je třeba deset dalších. Ovšem to, co z něj vyzařuje, se ani nedá slovy popsat. To je nad deset Zlatých slavíků,“ vysekla oslavenci poklonu česká ikona divadelních prken i filmových pláten Květa Fialová a s vtipem sobě vlastním dodala: „Ovšem on za to nemůže, to je prostě dar shora.“
Křtu se bohužel tentokrát nemohla osobně zúčastnit další dlouholetá spolupracovnice Richarda Pachmana, moderátorka, muzikálová herečka a operní pěvkyně Martina Kociánová, která právě koncertuje v New Yorku.

CD/DVD Pachman.cz THE BEST OF 1990-2010 skvělým způsobem mapuje uplynulé dvacetiletí zpěvákovy kariéry. Audio album nabízí symbolicky rovnou dvacítku největších Richardových hitů, mezi nimiž nechybí například skladby Pro Mozarta, Scarabeus, Olomouc, Přání, Dove Sono, RE nebo finále z muzikálového oratoria Mistr Jan Hus Neodvolám. Kompletně a přehledně pak Pachmanovu diskografii popisuje vložený plakátek. Součástí alba jsou i neobyčejně půvabné fotografie Josefa Hrubého a Ivo Dankoviče.
Ještě daleko obsáhlejší je ale přiložené DVD, které nabízí v sedmačtyřiceti klipech neuvěřitelné tři a půl hodiny hudby a obrazu. Kromě samotného hlavního protagonisty na zmíněných nosičích zní také hlasy Dity Hořínkové, Ilony Csákové, Martiny Kociánové, Patrika Vojucha, Kamily Moučkové a nástroje instrumentalistů Jaroslava Svěceného (housle/violin), Francoise Glorieuxe (piano) a Jiřího Bárty (cello).

Vedle výročního alba Pachman.cz se zároveň křtil i záznam představení Egypt – Princ Amun. Na pozadí příběhu nejstaršího syna Ramsese II., prince Amuna, představuje tato inscenace způsob života, obřady a zvyky starověkého Egypta. Dobová nálada je umocněna projekcí sekvencí fotografií Petra Niesiga, abstraktních i hraných filmových vstupů Karla Dlabače a tancem. V představení zaznívají staroegyptské texty zhudebněné Richardem Pachmanem i adaptace původních zpěvů v podání Hany Blochové s doprovodem egyptské harfy. Na nahrávce, kde stejně jako při živé produkci po tisíci letech znovu zazní staroegyptština, uslyší posluchači také hlas Kamily Moučkové a Martiny Kociánové a uvidí egyptské tance v podání tanečního dua Soleila.

ATMOSFÉRU KŘTU V SOLIDNÍ NEJISTOTĚ VÁM PŘIBLIŽUJEME OBJEKTIVEM JOSEFA HRUBÉHO.

1) Hosté Richarda Pachmana křtí album Pachman.cz The Best of 1990-2010
2) Neodolatelná Květa Fialová
3) Kamila Moučková, Dita Hořínková, Richard Pachman a Martina Gavriely
4) Oslavenec Richard Pachman s novinkovým albem

DALŠÍ EXKLUZIVNÍ SNÍMKY ZE KŘTU V SOLIDNÍ NEJISTOTĚ NALEZNETE VE FOTOGALERII K ČLÁNKU VPRAVO NAHOŘE.

Foto: Josef Hrubý