Daniel Hůlka jako exkluzivní host produkce Cleopatra Musical naskočil 23. října do nového uvedení pilotního muzikálu Divadla Broadway na pražských Příkopech. Kleopatra se vrátila znovu po 2,5 letech a připravila zároveň i další překvapení.
Známý muzikálový producent Oldřich Lichtenberg Danu Hůlkovi speciálně zorganizoval jeho malou velkou premiéru v nové roli, kterou se po dlouhodobých zdravotních peripetiích Hůlka definitivně vrátil na muzikálová prkna. Tento návrat pak na jaře završí i comebackem do své životní role Draculy, jehož u příležitosti 20. výročí od uvedení dosud nejúspěšnějšího českého muzikálu ve zkrácené verzi uvede právě ve spolupráci s Lichtenbergem Hudební divadlo Karlín.

Druhý původní nejúspěšnější muzikál v české historii, Kleopatru, vedle nového Caesara, obohatila i nová Kleopatra Alžbeta Bartošová, historicky první Slovenka v této prestižní roli na pražské muzikálové scéně. Její první dvě vystoupení (jediná veřejná generálka a první repríza) doslova ohromila nejen Betčiny fanoušky, ale i valnou většinu obecenstva, které v pátek 31. října odměnilo Alžbetu a její kolegy dvojitým standing ovation. Betka je už nyní v některých scénách projevem i zpěvem nečekaně velmi blízko legendě mezi Kleopatrami, Monice Absolonové, kterou pro diváky v zadních řadách připomíná i vzhledově. Vezmeme-li v potaz, že do titulní role naskočila jen týden před návratem projektu kvůli zdravotním obtížím Radky Fišarové, a zároveň alternuje také Fulvii a Octavii, čili se nemohla soustředit jen na Kleopatru, slibují první výkony v čele s obdivuhodnou hlasovou jistotou další vzestup. Připomeňme, že právě Absolonová byla za roli nominována na Cenu Thálie v roce 2003.

Obnovené představení muzikálu Michala Davida, Zdeňka Borovce a Lou Fanánka Hagena, věnované v srpnu předčasně zesnulému dlouhodobému jevištnímu technikovi Broadwaye Karlu Cízlovi, nabízí i další nové tváře, zejména Rufia Petera Pechu, ale diváci si budou moci zvykat i na Pothina Martina Šemíka, nové senátory či značně pozměněnou company.

Zajímavostí obou zmiňovaných slavných českých muzikálů, Kleopatry i Draculy, je skutečnost, že oba má režijně na starosti filmový mág Filip Renč, jenž také Hůlkův velký den při malé obnovené premiéře sám uvedl! Mírně upravenou choreografii Ladislava Berana zrealizovala Leona Qaša Kvasnicová a kostýmy renovoval výtvarník Roman Šolc.

Po dohodě s produkcí Cleopatra Musical připravily Fanklub Alžbety Bartošové a Broadway FanKlub promovideo ze zákulisí jediné veřejné generálky Betky pod názvem »„Kleopatra poprvé“ s Betkou Bartošovou«, které natočil Václav Nedbal a prohlédnout si ho můžete zde.

Foto: Martin J. Polák

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal