Ilustrační foto: Pavel Křivánek

Vážení čtenáři, divadelníci a naši partneři,

s radostí Vám oznamujeme, že naše redakce vyhlašuje již 5. ročník Cen magazínu musical-opereta!

Poprvé jsme výroční Ceny předali na jevišti Městského divadla Brno v rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět v roce 2016, podruhé na muzikálovém festivalu Na scénu! v Plzni na Malé scéně Nového divadla. Třetí a čtvrtý ročník proběhl opět v Brně v MDB na Hudební scéně, a to během festivalu pro hudební divadlo DOKOŘÁN. Z důvodu covidových opatření bohužel následovala dvouletá přestávka. Nesystémové uzavření divadel přerušilo nejen naši novinářskou práci.

Připomínáme, že naše Ceny si dosud odnesli Hana Holišová, Monika Absolonová (dva ročníky po sobě) a Viktória Matušovová. Z mužů to byli Daniel Hůlka, Václav Noid Bárta (dva ročníky po sobě) a Tomáš Vaněk. Inscenace Pískání po větru (MDB), Dracula (HDK), Liduschka (DJKT), Jesus Christ Superstar (NDM), Krysař (Divadlo Kalich), Bítls (MDB) a Představ si… (MDB). Cenu Bard hudebního divadla zatím obdrželi dirigent Arnošt Moulík, herec František Dvořák, herečka Hana Horká a herec Ladislav Kolář.

Letos se vrátíme do Brna a Ceny magazínu Musical-opereta předáme v rámci zahájení prestižního festivalu Dokořán pro hudební divadlo 10. června na Hudební scéně Městského divadla Brno. Zároveň oslavíme 14 let magazínu Musical-opereta a představíme vám nové vydavatele našeho magazínu.

Soutěž letos neprobíhá formou čtenářské ankety, ale nominací a následným hlasováním odborným auditoriem divadelních kritiků. Do nominací bylo zahrnuto dvouleté období 2020-2021, ve kterém se ceny neudělovaly.

Letos udělíme tyto ceny:

CENY ODBORNÉ KRITIKY

Mimořádný muzikálový výkon 2020-2021 HEREC

Mimořádný muzikálový výkon 2020-2021 HEREČKA

Mimořádná inscenace Muzikál/opereta 2020-2021

CENY REDAKČNÍ RADY MUSICAL-OPERETA

Inscenační počin Muzikál/opereta 2020-2021

Bard hudebního divadla

Kdo zvítězil, se dozvíte na Hudební scéně Městského divadla Brno v pátek 10. června 2022 v 15:30 hodin!

V následujícím roce se chystáme obnovit hlasování formou čtenářské ankety.