Opavské divadlo připravuje premiéru zcela nového muzikálu s názvem Milionová svatba. Šéf činohry Roman Groszmann spolupracoval na jeho předloze s mladým hercem Jakubem Šafránkem, který po studiu na ostravské konzervatoři získával zkušenosti na scénách Těšínského divadla, Loutkového divadla Radost v Brně a v roce 2008 se stal členem souboru činohry Národního divadla Brno. Autor hudby Richard Mlynář se už podílel na nastudování místních muzikálových produkcí vícekrát. Kromě toho složil hudbu k oblíbené pohádce O vlku a kůzlátkách.

Děj Milionové svatby se točí kolem střetu maloměstského světa se světem svobodomyslných outsiderů spjatých s rockovým klubem Wembley. Je to příběh mladé trojice Alice, Filipa a Aleše a mikrosvěta, ve kterém žijí. Alice, dcera Starosty, tajně chodí s Filipem, který je jako syn majitele klubu, věčného provokatéra a potížisty, pro jejího otce nepřijatelný. Alice proto předstírá vztah s Alešem, Filipovým nejlepším kamarádem, který pracuje pro Starostu a je pro něj ztělesněním ideálního zetě. Alešovi už ale s touto maškarádou začíná docházet trpělivost. Navíc Starosta zjistí, že je Alice těhotná, a dostane skvělý nápad, jak před volbami získat co nejvíc bodů – vystrojit dceři parádní svatbu! Mladému páru nezbývá, než jít s pravdou ven…

Diváci se mohou opět těšit na živou kapelu, která bude tentokrát hrát přímo. Ústřední falešný milostný trojúhelník vytvoří Sabina Muchová (Alice), Daniel Volný (Filip) a Michal Stalmach (Aleš). Znepřátelené otce zamilovaných představují Roman Slovák a Martin Valouch, jejich manželky pak Ivana Lebedová a Hana Vaňková. Helenu si zahraje Šárka Vykydalová. V dalších rolích se objeví Tereza Bartošová, Jakub Stránský, Martin Táborský, Drahomír Ožana, Petr Vaculík a řada dalších.
V režii a výpravě Romana Groszmanna na inscenaci dále spolupracují: Sylva Marková (kostýmy), Valerij a Monika Globovi (choreografie), Libuše Vondráčková (korepetice), Tomáš Hrůza (video design) a Alžběta Matoušková (dramaturgie).

Foto: Petr Veselý