Ondřej Kepka s předsedy odborných porot a zástupci sponzorů, foto: Vítězslav Sladký

Zatímco se téměř dalo předpokládat, že mezi letošními nominanty na prestižní Ceny Thálie za herecké výkony v roce 2017 nebudou chybět třeba Lucie Bílá, Natálie Grossová, Daniel Bambas, Veronika Kubařová, Daniel Rymeš nebo Kateřina Kněžíková, velkého překvapení se účastníci středeční tiskové konference přece jen dočkali: Slavnostní večer bude z jeviště pražského Národního divadla 24. března moderovat Václav Moravec! Přenos bude jako obvykle vysílat živě Česká televize a Český rozhlas.

Moravec byl dosud konferenciérem a komentátorem vyostřených politických debat a ve světě divadelního umění je naprostým nováčkem. Jeho hvězda údajně strmě poklesla, když odmítl moderovat pro ČT finální prezidentskou debatu mezi ústnatým bonvivánem Milošem Zemanem a akademickým sucharem Jiřím Drahošem, ve které nečekaně zazářila Světlana Witowská. Bulvární média pak dokonce spekulovala o Moravcově konci na obrazovkách České televize, o kterém samozřejmě nebyla vůbec reč…

„Jedná se o jubilejní 25. ročník Thálií a zároveň také slavíme 100 let republiky, proto jsme hledali někoho výjimečného, kdo není spjat pouze s divadlem, “ vysvětlil na tiskové konferenci prezident Herecké asociace Ondřej Kepka. Moravec prý obratem souhlasil. Doplňme, že celá řada posledních ročníků byla moderátorsky spjata s osobností herce Antonína Procházky, loni pak předávání Thálií uváděl tandem Taťjana Medvecká a Jan Cina, jejichž výkon se nesetkal s dobrým ohlasem.

Michael Prostějovský, Katarína Hasprová, František Janeček, foto: Vítězslav Sladký

Kompletní přehled muzikálových nominací naleznete ZDE.

O hlavní ceny budou letos bojovat tito umělci:

MUZIKÁL / OPERETA ŽENY: Lucie Bílá, Natálie Grossová, Katarína Hasprová

MUZIKÁL / OPERETA MUŽI: Peter Pecha, Pavel Režný, Daniel Rymeš

OPERA ŽENY: Markéta Cukrová, Maida Hundeling, Kateřina Kněžíková

OPERA MUŽI: Svatopluk Sem, Andrij Škurhan, Titusz Tóbisz

ČINOHRA ŽENY: Tereza Dočkalová, Veronika Khek Kubařová, Eva Salzmannová

ČINOHRA MUŽI: Daniel Bambas, Martin Finger, Robert Finta

BALET /  PANTOMIMA  ŽENY :Fanny Barrouquére, Nikola Márová, Barbora Šulcová

BALET / PANTOMIMA MUŽI: Burak Serkan Cebeci, Rory Ferguson, Ondřej Vinklát

Šárka Grossová, Natálka Grossová, Lumír Olšovský, foto: Vítězslav Sladký