Na nominační tiskové konferenci k Cenám Thálie v únoru zazněla mimo jiné překvapivá novinka – že letitý moderátor slavnostního hereckého večera Antonín Procházka získá pro letošní rok netradičně posilu ve formě spolumoderátorky. A jde skutečně o velké překvapení: Procházkovou kolegyní podle všech indicií bude teprve šestnáctiletá herečka a zpěvačka Veronika Mertová!

Nadaná dívka, kterou mohou znát diváci také díky X Factoru, už druhým rokem září v muzikálu Hudebního divadla Karlín Addams Family. Za svou roli Středy se dokonce Mertová loni jako jedna z vůbec nejmladších dostala do širších nominací na Thálie! Její skvělý výkon neunikl ani nám, když jsme v recenzi mj. uvedli (Vítězslav Sladký 10.11. 2014): “O největší překvapení večera se postarala mladičká Veronika Mertová. Teprve patnáctiletá (!), drobounká dívka, odzpívala na svůj věk technicky excelentně náročnou roli Středy, takže se nedivím, že v konkurzu získala alternaci vedle velezkušené Radky Coufalové a nakonec i odehrála první premiéru.” Právě v Karlíně si Procházka zřejmě svou novou kolegyni vyhlédl, neboť muzikál Addams Family režíroval.

Připomeňme, že letos byli na Cenu Thálie v kategorii muzikálu, operety nebo jiného hudebnědramatického žánru nominováni Tomáš David (Jánošík – Malované na skle), Jan Kříž (Michal – Děti ráje), Igor Orozovič (Jiří Traxler – V rytmu swingu buší srdce mé), Karolina Gudasová (Wendla Bergmanová – Probuzení jara), Hana Holišová (Sophie – Mamma Mia!) a Martina Šnytová (Fanny Briceová – Funny Girl). Který z mužů a která z žen se nakonec z ocenění za mimořádný jevištní výkon budou radovat, se dozvíme už zítra v přímém přenosu ČT1 v hlavním vysílacím čase od 20:00 nebo přímo v hledišti pražského Národního divadla.Ilustrační foto: Herecká asociace