Jamie Foxx se po osmi letech, kdy zazářil v Dreamgirls, vrátil do filmového muzikálu. Jedná se již o třetí zpracování broadwayského hitu Annie, ve kterém se v roli protivnice a úhlavního padoucha představuje Cameron Diaz. Divadelní muzikál vyšel z komiksu, který výtvarník Harold Gray dodával deníku Chicago Tribune. Původního hrdinu, sirotka Otta, v něm nahradila holčička Annie, kterou rodiče dali do sirotčince přísné slečny Hanniganové. Malou Annie představuje Quvenzhané Wallis, která byla za Divoká stvoření jižních krajin nominovaná na Oscara jako nejmladší herečka v historii.

Annie, kterou její rodiče jako malou opustili s příslibem, že se pro ni jednoho dne vrátí, ztrpčuje život její zlá pěstounka, slečna Hanniganová (Cameron Diaz). Když se ale za velmi průhledných okolností odhodlaný podnikatel a kandidát na pozici starosty New Yorku Will Stacks (Jamie Foxx) na doporučení své geniální viceprezidentky Grace (Rose Byrne) a rafinovaného a vychytralého poradce Guye (Bobby Cannavale) rozhodne Annie ujmout, jedná se o krok, který jí změní celý život. Stacks je přesvědčen o tom, že je pro Annie spásou, ale vzhledem k její sebejisté a vždy optimistické povaze je docela klidně možné, že tomu bude přesně naopak.

Režisérem nové verze filmového muzikálu Annie je Will Gluck a krom zmíněných herců ve snímku Mila Kunis, Ashton Kutcher, Rihanna, Michael J. Fox a další.