Daniel Bambas a Ažbeta Bartošová v muzikálu Liduschka, foto: DJKT Plzeň

Kritikou oceňovaný původní český muzikál Karla Steigerwalda, Aleše Březiny a Jiřího Ornesta Liduschka (Baarová), který mimochodem získal i cenu odborné kritiky našeho magazínu musical-opereta, natočí Česká televize. Stane se tak během mimořádné reprízy 10. dubna, která bude zároveň derniérou inscenace.

Česká televize natočí „naživo“ záznam celého představení. V této varietní show mohou diváci nahlédnout do zákulisí českého protektorátního filmu i do života obdivované i nenáviděné Lídy Baarové. Do jejího života osudově zasáhl vztah s říšským ministrem Josephem Goebbelsem. Diváci jsou prostřednictvím poutavého děje a strhující hudby Aleše Březiny doslova vtaženi do filmových ateliérů, nočních barů, nacistických kuloárů i poválečných soudních procesů. Dva hudební klauni dali dílu zvláštní dávku ironie a provokativnosti.

V hlavních rolích naposledy vystoupí okouzlující Ažbeta Bartošová (Lída Baarová), Petr Jeništa (Goebbels), Aleš Kohout (Hitler), Kateřina Sedláková (Magda), Veronika Veselá (zpěvačka), klauni Roman Říčař a Jozef Hruškoci a řada dalších.

Světová premiéra Liduschky v režii Romana Meluzína se odehrála v Novém divadle v Plzni 26. listopadu 2016.

Karel Steigerwald přebírá Cenu magazínu Musical-opereta, foto: Pavel Křivánek