Jedna z největších českých muzikálových legend, Dracula Karla Svobody, se vrátí už za pár dní na pražskou scénu. Pán temnot i bujarých večírků se zakousne do své první oběti už 5.února, tentokrát na prknech Divadla Hybernia.
Dracula byl prvním ryze českým projektem, který navázal na příchod Bídníků do Prahy a komerčním úspěchem se vyrovnal „konkurenčnímu“ světovému titulu A.L.Webbera Jesus Christ Superstar. Mnozí odborníci tvrdí, že Dracula byl nejlepším muzikálem z pera Karla Svobody a že se mu jeho kvality již nepodařilo překonat. Bohužel, nového nastudování se dožil z trojice autoru Karel Svoboda – Zdeněk Borovec – Richard Hes pouze posledně jmenovaný. K režii se po třinácti letech vrací opět slovenský činoherní, operní a muzikálový režisér Jozef Bednárik, stejně tak se znovu bude hrát na scéně architekta Daniela Dvořáka.
Novinkou jsou kostýmy Romana Šolce, s nimiž se vystupující seznámili 19.ledna. Roman Šolc, původně tanečník, patří v současné době mezi nejvyhledávanější kostýmní výtvarníky. „Obléká“ nejen naprostou většinu pražských muzikálových produkcí, ale například také baletní inscenace Státní opery Praha a spolupracuje i s řadou oblastních scén. Na muzikálovém poli naposledy vytvořil kostýmy pro plzeňské nastudování Řeka Zorby a pardubickou inscenaci Chicaga, která měla premiéru teprve během uplynulého víkendu. Zároveň upravuje poslední detaily na šatech pro muzikál Mona Lisa. Malou ochutnávku jeho tvorby můžete vidět na fotografii Michala Škvora – jelikož se ve většině médií objevily fotografie kostýmování titulní role, zvolili jsme ukázku z atraktivního „prádelníku“ Stockers girls. Musíme uznat, že za navržené modely by se nemusela stydět žádná renomovaná módní přehlídka a ani nelze výtvarníka vinit z plýtvání materiálem… Ovšem celkově je kostýmů přes 270 a na jejich výrobě produkce určitě nešetřila.
Většina pamětníků má jistě v živé paměti skvělé výkony Daniela Hůlky, Lucie Bílé, Leony Machálkové, Jiřího Korna či Tomáše Trapla. Tentokrát jsou hlavní protagonisté obsazení dokonce trojmo a v muzikálu uvidíme opět řadu osvědčených herců a zpěváků, ale i vycházejících hvězdiček z různých televizních show. Zda se dočkáme takových objevů, jakými byl Dan Hůlka a Leona Machálková, uvidíme již za pár dní.

Obsazení hlavních rolí:

Dracula: Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marián Vojtko
Lorraine: Leona Machálková, Radka Fišarová, Monika Absolonová
Adriana/Sandra: Kamila Nývltová, Zdenka Trvalcová, Šárka Vaňková
Šašek/Sluha/Profesor: Tomáš Trapl, Aleš Háma, Jiří Langmajer
Steven: Tomáš Savka, Bohuš Matuš, Josef Vágner
Nick: Martin Pošta, Alan Bastien, Juraj Bernáth
Kněz: Jaromír Holub, Jiří Březík, Bedřich Levý

Foto: Michal Škvor /Stockers girls/