Stejně jako v minulých letech, i letos bylo Městské divadlo Brno pozváno v samém závěru července na mezinárodní hudební Festival de Wiltz v lucemburském městě Wiltz.

Tento festival byl založen již v roce 1953 a koná se tradičně v přírodním amfiteátru nedaleko historického centra města. Před kouzelnou kulisou lucemburského zámku se každé léto představují divákům vybrané hudební orchestry a skupiny, divadelní soubory a slavní zpěváci z celého světa. V programu lze nalézt produkce nejrůznějších žánrů – opery, jazzu, klasické hudby i muzikálu. V uplynulých letech vystoupily na festivalu takové osobnosti, jako Ella Fitzgerald, Miles Davis, Duke Ellington či Lionel Hampton. Vynikající akustika a nezapomenutelná atmosféra jsou jistě důvodem opakovaných návratů diváků i samotných umělců. Vždyť Městské divadlo Brno se na wiltzské jeviště vrací dokonce poosmé! Před deseti lety se brněnský soubor prezentoval lucemburskému publiku s koncertním představením Golden Broadway, v roce 2005 zde sklidil úspěch muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, následující roky pak inscenace Hair, Magical Broadway, Cabaret, v roce 2010 Evita a v loňském roce hudební pohádka Kráska a zvíře.

Také letos přijalo publikum Městské divadlo Brno více než vřele. Po tři večery, 26. – 28. 7. 2012, prožívali diváci spolu s Lukášem Janotou a Radkou Coufalovou alias Tonym a Mariou příběh nenaplněné lásky, ispirovaný slavnou Shakespearovou tragedií Romeo a Julie. Jednotlivá hudební i velká taneční čísla sklízela nadšené ovace již v průběhu představení, závěrem diváci odměnili herce bouřlivým aplausem. Nesmrtelné dílo L. Bernsteina, A. Laurentse a S. Sondheima West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša již v roce 1996. Hned po premiéře byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Během šestnácti let zaznamenala přes 650 repríz, a to nejen v Brně a v tuzemských divadlech, ale i na jevištích po celé Evropě. V loňském roce sklidila ohromný úspěch na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji a na rakouském festivalu v Gars am Kamp.

Nyní se část souboru MdB chystá na festival v rakouském Gars am Kamp, kde prostřednictvím koncertního představení Muzikály z Broadwaye ve dvou reprízách, 10. a 11. srpna 2012, na malebném hradním nádvoří představí divákům nejslavnější melodie a hudební čísla z mnoha nesmrtelných muzikálů.

Ilustrační foto: Jef Kratochvil (West Side Story v MDB)