TANEČNÍ MARATON NA STEEL PIERJAMU BRNO

Mám rád studentská představení. Nejen proto, abych mohl sledovat, kdo a kde z mladých adeptů umění se pak uplatní, ale zejména pro nebývalou energii a tvůrčí náboj, jenž obvykle tato vystoupení mají. Nejinak tomu bylo i v případě muzikálu slavné dvojice Kander – Ebb (mj. Kabaret, Chicago, Polibek pavoučí ženy) Taneční maraton na Steel Pier. Tříhodinové představení běželo v nevídaném tempu udávaném náročnou choreografií (jsme přece na tanečním maratonu, že), kde s přibývajícími hodinami a únavou účastníků přichází konflikty, trauma, životní bilancování a balancování… Z hlavních aktérů mne osobně zaujali ponejvíc civilně hrající Jitka Jackuliak (Rita), tajemstvím opředený Ondřej Studénka (Bill Kelly) a Adam Rezner coby bizardní konferenciér Walker. A již se těším na úterní Pokrevní sestry!
Z tohoto představení chystáme samostatnou recenzi (poznámka autora).

MUSIK, MUSIKK, MUSIQUE – JÓZSEF KATONA SZÍNHÁZ

Brilantní kabaret v podání ohnivých Maďarů! Procházíme předválečnou epochou první poloviny 20. století, ovšem s prvky tzv. moderního cirkusu, kde se žongluje, kouzlí, hraje, zpívá a tančí. Cestujeme napříč Evropou, která se baví. A my se bavíme s ní. Ideální představení, na které lze jít s přítelkyní před dobrou večeří.

LABUTÍ JEZERO – ND BRNO

Zatímco mnohým kolegům zůstalo skryto, proč byla do festivalového programu z repertoáru ND Brno vybrána zrovna čtrnáct let stará inscenace Labutího jezera, já na ni vyrazil. Příjemné představení – Odetta byla krásná a křehká, Princ mužný, Rotbart hrozivý, labutě tančily a běhaly „jako jeden muž“. A až nečekaně dobře zahrál orchestr vedený Pavlem Šnajdrem!

DYLAN. ČASY SE MĚNÍ – STADTTHEATER INGOLSTADT

Dylan. Dylan? Dylan! Časy se mění. Celý dlouhý večer patřil osobnosti slavného písničkáře. Nemohu se pokládat za znalce jeho života a díla, respektive ani nevlastním žádné jeho cédéčko, abych se přiznal, skladby znám povětšinou z autorádia. I tak jsem ale poznal, že herci z Ingolstadtu nejenže Dylanovy hity zahráli s chutí, ale také je zazpívali interpretačně hodně dobře. Pro toho, kdo na nich vyrostl skvělé, pro nás ostatní výborný koncert, varieté, show.

Ilustrační foto:

1) Divadlo na Orlí – Taneční maraton na Steel Pier
2) DSB 2013 – Musik, Musikk, Musique
3) DSB 2013 – Slavnost masek